76’lı Eğitim Enstitülülerden “Sanatta 40 Yıl” Sergisi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 76’lılar İzmir Eğitim enstitüsü Mezunları Resim Sergisi açışında yaptığı konuşmada, “Kentimizde sanata önem veren bir yönetim anlayışı içindeyiz. İlimizde sanat konusunda başarılı işler yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

76’lı Eğitim Enstitülülerden “Sanatta 40 Yıl” Sergisi
banner628
 Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bir çalışma daha gerçekleştirdi. Bu kapsamda 76’lılar İzmir Eğitim enstitüsü Mezunları Resim Sergisi açılışı yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan sergi açılışına Başkan Cahan’ın yanı sıra sergiyi hazırlayan 12 sanatçı, Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Görgülü ve sanatseverler katıldı.

Sergide bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kültür ve sanatta çalışmaların yıl boyu aralıksız sürdüğüne dikkat çekti. Uşak’ta sanatı sevdirmek için çaba veriyoruz” diyen Cahan, “Kent halkının kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını karşılamak, yerel yönetimlerin asli görevlerinden biri haline geldi. Bizler de Uşak Belediyesi olarak vatandaşlarımızı ve özellikle genç nesillerimizi sanatla buluşturmak adına yıl boyunca düzenlediğimiz çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlere birini daha eklemenin gururunu yaşıyoruz. İzmir Eğitim Enstitüsü 1976 yılı resim bölümü mezunları birliktelik ruhuyla örnek bir sergiyi ilimizde buluşturdular.  12 değerli sanatçımızın ‘Sanatta 40 Yıl’ isimli resim sergisi görülmeye değer eserlerle ruhlarımıza hitap etmektedir” dedi.  

Sergide eserleri bulunan 12 sanatçı adına bir konuşma yapan Uşaklı sanatçı Ülker Ümran İnceefe ise, “Kendi memleketimde beraber okuduğum arkadaşlarla böyle bir etkinlik yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Aynı sıraları paylaştığım arkadaşlarımla eserlerimizi ilimizde sergilemek benim için en duygu verici olaylardan birisi oldu. Bizlere böyle bir fırsatı tanıdığı için Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 19:29
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER