Yaşlı Çifti Dolandırmak İstediler

Yaşlı Çifti Dolandırmak İstediler

Yaşlı Çifti Dolandırmak İstediler
banner625
banner601
Bolu’da kendilerini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, yaşlı çifti arayarak para istedi. Erkek çocuklarını arayan çift dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
Edinilen bilgiye göre olay, Karaçayır Mahallesi Haznedarlar Sokak’ta meydana geldi. 83 yaşındaki Mehmet Şerebatır ve eşi 78 yaşındaki Ayşe Şerebatır evde oldukları sırada telefon çaldı. Gizli numaradan gelen telefondaki kişi kendisini polis olarak tanıtarak, karakoldan aradığını söyledi. Telefondaki dolandırıcı, şehit aileleri için para topladıklarını ifade ederek hesaba para yatırmalarını istedi. Dolandırıcı, çiftin yaşlı olduğunu anlayınca eve kadar gelip parayı alabileceklerini söyledi.
Yaşadıklarını telefonla erkek çocuklarına anlatan yaşlı çift, dolandırıcıların hedefi olduklarını anlayınca durumu polise bildirdiler. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler dolandırıcıların eve gelebileceği ihtimaline karşı evin çevresini sardı. Polis ekipleri Şerebatır çiftinin ifadesini alırken, telefon dolandırıcılarının yakalanması için çalışma başlatıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER