Pilot Eşi Kanserden Ölen Kadın, Hastaneye 4 Diyaliz Cihazı Bağışladı

Pilot Eşi Kanserden Ölen Kadın, Hastaneye 4 Diyaliz Cihazı Bağışladı

Pilot Eşi Kanserden Ölen Kadın, Hastaneye 4 Diyaliz Cihazı Bağışladı
banner604
banner601
Antalya’da yakalandığı kanser sonucu hayatını kaybeden pilot Tayfun Hacıoğlu’nun eşi Handan Hacıoğlu, Atatürk Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi’ne 4 diyaliz makinesi bağışladı.
Antalya’da yaşayan ve mücadele ettiği kanser sonucu hayatını kaybeden kaptan pilot Tayfun Hacıoğlu’nun (48) tedavisi için toplanan yardım parasının kullanılmayan bölümü eşi Handan Hacıoğlu (45) tarafından Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi’ne 4 diyaliz makinesi olarak bağışlandı. Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği’nde Handan Hacıoğlu’na örnek davranıştan dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket takdiminde Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Kemal Kiraz, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Abdurrahman Acar, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halenur Şahin ve hastane çalışanları yer aldı. Bağışta bulunan 2 çocuk annesi Handan Hacıoğlu, “Öncelikle eşimin vefatından sonra ne yapabilirim diye düşündüm. Sevap defteri kapanmasın, adını yaşatmak istedim. Eşimin vefatının ardından yardım paralarının kalan kısmını bu şekilde değerlendirerek, onun ruhunun rahat ve huzur içinde olmasını sağlamak istedim. Diyaliz tedavisi gören hastaların bu cihazlara ne kadar ihtiyacı olduğunu gördüm. Atatürk Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi’ne 4 hemodiyaliz cihazı bağışlamaya karar verdim” dedi.
Hastaneye bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür eden Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz ise, “Eşinizin ruhu şad olsun. Sağlık hizmetlerine siz hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı katkılar büyük önem arz ediyor. Bugün hastanelerimizde vatandaşımıza iyi hizmet verebilmemizde siz bağışçılarımızın katkıları yadsınamaz. Yapmış olduğunuz bu örnek davranıştan dolayı insanlık adına size teşekkür ediyorum” diye konuştu.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER