Motosiklet Çalma Girişimi Kamerada

Motosiklet Çalma Girişimi Kamerada

Motosiklet Çalma Girişimi Kamerada
banner601
Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde bir gencin motosiklet çalma girişimi an be an güvenlik kameralarına yansıdı. Genç yaklaşık 10 dakika motosikleti çalmak için uğraşsa da sonunda pes ederek olay yerinden ayrıldı.
Olay, Bolvadin ilçesinde geçtiğimiz Perşembe gecesi meydana geldi. Gece motosikletini evinin önüne park ederek uyuyan İlker D., isimli vatandaş olayın ertesi günün güvenlik kameralarını izleyince motosikletinin gece çalınmaya çalışıldığını fark etti. Güvenlik kamaralarına yansıyan hırsızlık girişiminin ise şöyle gerçekleşiyor:
Motosikleti ittirerek 20 metre ilerideki özel bir kolejin önüne götüren hırsızlık zanlısı, okulun önündeki ışık altında motosikleti çalıştırmaya çalışorken sık sık çevreyi kontrol etmeyi de ihmal etmiyor. Okulun güvenlik kameralarının da varlığının farkında olan hırsızlık zanlısının sık sık kameralara baktığı gözlenirken, zaman zaman motosikletin yanından uzaklaştığı da görülüyor. Motosikletin yanından uzaklayan ve elinde alet çantası ile birkaç dakika sonra geri gelen zanlının yine motosikleti çalıştırmak için uğraştığı gözlenirken, yaklaşık 10 dakika boyunca motosikleti çalıştırmaya çalışan zanlı başarılı olamayınca en sonunda pes ederek motosikletin yanından ayrılıyor.
İlker D.’nin sosyal medyada paylaştığı güvenlik kamerası görüntüleri, motosiklet kullanımının yoğun olduğu Bolvadinliler tarafından büyük ilgi gördü. Hırsızlık zanlısının yakalanması için görüntüleri paylaşan Bolvadinliler, zanlının yakalanması için herkesin dikkatli olması yönünde uyarılarda bulundular.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER