Makam araçlarına "park cezası"

Uşak Belediye Başkanı, yanlış parkeden belediyeye ait makam aracına ceza kestirdi

Makam araçlarına "park cezası"
banner628
banner601

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan yaya kaldırımında park eden belediye başkan yardımcılarına ait makam aracına trafik cezası yazdırdı.

Başkan Nurullah Cahan, Öğrenci Çamaşırhanesi Projesi'ni yerinde denetlemek için gittiği İslice Mahallesi Annaç Sokak üzerinde yaya kaldırımında belediye başkan yardımcılarına tahsis edilen makam aracını kaldırım üzerinde park halinde gördü.

Aracının yaya kaldırımında olmasından rahatsız olan Cahan, Ulaşım Zabıta ekiplerini çağırarak cezai işlem uygulattı.

Cahan kesilen 105 lira cezanın araç sürücüsü tarafından ödenmesi konusunda da talimat verdi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Cahan, resmi araç da olsa trafik kurallarının çiğnenmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Şehirde kuralların herkes için eşit olduğunu ifade eden Cahan, "Resmi araç da olsa, kendi aracımız da olsa, kurallara uymayan herkese eşit davranacağız. Kimseye iltimas geçmeden kuralların uygulanması hususunda dikkatli davranacağız. İlimizde artan araç sayısı nedeniyle trafiğin daha çok rahatlaması için uygulamalar yapmaktayız. Kentimizi nefes aldırmak adına trafik düzenlemelerimizde başarılı bir şekilde ilerlemekteyiz. Bu durumda vatandaşlarımızın da hassas olması için çaba vermekteyiz. Kurallara uymayan herkese aynı şekilde davranmakta, yasaların ön gördüğü cezaları uygulamaktayız. Hal böyle olunca kendimiz için de eşit davranma ihtiyacını hissetmekteyiz. Bugün şoför olan personelimiz kısa sürede olsa kaldırıma park etmiş. Bunu gördüğümde kabul edilemez olduğunu düşünerek cezai işlem uygulanması yönünde talimat verdim. Bundan sonra da kimseye ayrıcalık tanımadan kuralların gereğini yapacağız" ifadelerini kullandı.banner636
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kapasite meselesi
Kapasite meselesi - 5 yıl Önce

kapasiteleri olsa halka örnek olurlar park etmezler ama eldeki malzeme bu kim bekler bunlardan kurala uymalarını

XL
XL - 5 yıl Önce

parayi beledi̇ye ödeyecği̇ne göre şovun alemi̇ yok

önemli
önemli - 5 yıl Önce

Parayı kimin ödeyeceği önemli... Su parasını da belediyeye ödüyoruz. Önemi yok mu

kuvva-i milliyeciler
kuvva-i milliyeciler - 5 yıl Önce

bu sn başkanın örnek davranışını yürekten kutlarız.işte herkese eşit muamele diye buna denir.ne zamanki reisicumhurumuzunda,başbakanında araçlarına kural ihlali olduğunda ceza kesilebiliyorsa işte o.zaman memlekette eşitlik,gerçek adalet,ve demokrasi tam anlamıyla gelmiş olacaktır.

banner633
SIRADAKİ HABER