Giresun Emniyetin’den Emlakçılara “Ev Kiralarken Dikkatli Olalım” Çağrısı

Giresun Emniyetin’den Emlakçılara “Ev Kiralarken Dikkatli Olalım” Çağrısı

Giresun Emniyetin’den Emlakçılara “Ev Kiralarken Dikkatli Olalım” Çağrısı
banner282
Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, emlakçılar ile huzur toplantısı düzenledi.
Kamelya 155 Kafe’de düzenlenen toplantıda konuşan Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, “Giresun özellikle son yıllarda öğrenci sayısı ile her yıl biraz daha kalabalıklaşan şehrimiz. Bu sene ise 30 bine yakın öğrenci daha olacak ilçeler ile birlikte. Bizim Giresun olarak sizlerden bir isteğimiz olacak ve bugüne kadar da bu konularda yardımcı olduğunuz ama bazı notaları sizinle paylaşmak istiyoruz. Özellikle bu ev kiralayan arkadaşlarımızla ilgili kiralamaya gelen insanları artık derler ya insan tüccarı yani gözlerine bakınca, konuşmasına bakınca ya da bir evi gösterdiğinizde onun hangi maksatla ev kiralamaya geldiğini aşağı yukarı sizlerde anlıyorsunuz. Bu konuda bizim bilmemiz gerek bir konu varsa lütfen onu bize bildirin” dedi.
Son dönemlerde artan terör olaylarına dikkat çeken Öztürk, “Öğrenci olmadığını düşündüğünüz insanları bildirin. Son dönemlerde terör hassasiyeti de oluştuğu için bu maksatla da ev kiralamaya gelen, 3-5 günlüğüne ev tutan insanlar olabilir. Şüphelendiğiniz bu insanların bilgilerini emniyet birimleri ile paylaşın” ifadelerini kullandı.
Fuhuşla mücadele ettiklerini söyleyen Emniyet Müdürü Öztürk, şu uyarılarda bulundu:
“Kendi ilimiz özellikle fuhuşla ilgi mücadelemiz var. Bazı evler fuhuş maksatlı kiralanmış oluyor. Yani sadece evi kiraya verip geri çekilme gibi bir sorumluluğunuz yok sizin. Çünkü insanlar size emanet ediyor. Çok yüksek miktarlarda kiraya verdiğiniz evler ya da dirençsiz, pazarlık yapamadan bile hemen kiralayanları kendi tecrübenizden de faydalanmak suretiyle bu tür şahıslar olduğunda lütfen onları bizimle paylaşın.”
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER