Erdemli’de Toplu Açılış Ve Temel Atma Töreni

Erdemli’de Toplu Açılış Ve Temel Atma Töreni

Erdemli’de Toplu Açılış Ve Temel Atma Töreni
banner628
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Kargıpınarı Mahallesi Arıtma Atıksu Tesisi Rehabilitasyonu ve Kapasite Artırımı İnşaatı tamamlandığında 28 bin nüfusa hizmet vereceğini belirterek, “Erdemli Su Temin Sisteminin Rehabilitasyonu ve Deniz Deşarjı Yapım İşi tesisi de 2015 yılı sonunda tamamlanacak” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Erdemli ilçesinde gerçekleştirdiği projeler için toplu açılış töreni düzenlendi. Törene, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Ali Öz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile çok sayıda davetli katıldı.
“SU TEMİN SİSTEMİ İÇİN 5 MİLYON TL HARCANDI”
Başkan Kocamaz, törende yaptığı konuşmada, Erdemli’nin yaylaları ve denizi ile Mersin’in en güzel ilçelerinden biri olduğunu vurgulayarak, bugün gerçekleştirdikleri Erdemli Kargıpınarı Mahallesi Arıtma Atıksu Tesisi Rehabilitasyonu ve Kapasite Artırımı İnşaatı temel atma töreni başta olmak üzere diğer hizmetlerin hayata geçirilmesinin daha yaşanabilir ve modern bir Mersin için önemli olduğunu söyledi. Erdemli’nin Kargıpınarı Mahallesi Atıksu Arıtma Tesisi Rehabilitasyonu ve Kapasite Artırımı inşaatının sözleşmesinin 9 Eylül 2015 tarihinde imzalandığını ve tesis kapasitesinin 28 bin nüfusa hizmet edecek şekilde büyütüleceğini bildiren Kocamaz, “Erdemlilere güzel bir müjde daha vermek istiyorum. 2014 yılında imzaladığımız Erdemli Su Temin Sisteminin Rehabilitasyonu ve Deniz Deşarjı Yapım İşi sözleşmesinin 2 Şubat 2015 tarihinde işyeri teslimi yapıldı. Bugüne kadar bu iş için yaklaşık 5 milyon TL harcama yaparak, yaklaşık 24 km’lik içmesuyu şebekesinin rehabilitasyonunu tamamladık. Tesis inşallah 2015 yılı sonu itibariyle tamamlanacaktır” diye konuştu.
Erdemli’nin birçok mahallesinde kanalizasyon projelerinin tamamlandığını, kalan mahallelerde ise bu çalışmanın ivedilikle tamamlanacağını dile getiren Kocamaz, “Kızkalesi yağmursuyu hattı çalışması yapılmış olup, turistik tesislere ait havuz suları atıksu sisteminden ayrılmıştır. Çeşmeli kanalizasyon inşaatının iş bitim tarihini 17 Aralık 2015 olarak planlamaktayız. Tesiste bugüne kadar yapılan toplam harcama 4 milyon 570 bin TL’dir” ifadelerini kullandı.
AYAŞ’A 45 ODALI OTEL YAPILACAK
Erdemli’nin geleceğin turizm ilçesi olmaya aday olduğunun da altını çizen Kocamaz, Ayaş Mahallesi’nde eski Ayaş belediye binası yanında bir otel yapacaklarını, 3 bin 670 metrekare inşaat alanına sahip otelin 45 odalı olacağını da kaydetti.
İlçede yaptıkları içmesuyu ve yol çalışmalarına ilişkin de bilgi veren Kocamaz, Erdemli’nin 19 farklı mahallesinde toplam 42 bin 875 metre içmesuyu şebeke hattı döşediklerini, 2 mahalleye de sondaj kuyusu açtıklarını ifade etti. Erdemli’nin stratejik bir yol güzergahına sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Kocamaz, “Erdemli’ye yakışır, konforlu, güvenli, ulaşım sorunu olmayan bir ilçe için 12 bin 326 ton sıcak asfalt döktük, 52 bin 800 metre üzere asfalt kaplama çalışması yaptık” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi olarak Erdemli’de 25 bin 152 metre sulama borusu dağıtarak, üreticilere de destek olduklarını aktaran Kocamaz, “9 farklı mahallemizde Sulama Kooperatifleri’nin kurulumunu sağladık. 4 bin 800 metre sulama borusu ihalesini de yaptık. Erdemli Soğuk Hava Deposu Projesi’ni de en kısa zamanda hayata geçireceğiz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından toplu açılış kurdelesi kesildi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER