Cahan: “Kentimizi Gelin Gibi Süslüyoruz”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan Uşak’ı adeta bir gelin gibi süslediklerini ifade ederken, “Yol çalışmalarının bittiği bölgelerdeki çevre düzenlemeleri ve ışıklandırmalar beğeni topluyor” dedi.

Cahan: “Kentimizi Gelin Gibi Süslüyoruz”
banner601

Uşak Belediyesi kentin dört bir yanında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. yeni ekipmanları, araç ve gereçleriyle 2016 yılına hızlı bir başlangıç yapan Belediye yol çalışmalarıyla da takdir kazanıyor. Asfalt sezonuna erken başlayan ve 22 gün içinde 22 kilometre asfalt yaparak güç bir rakama ulaşan belediye çalışmaları bitirdiği alanlara ise sihirli dokunuşlar yapıyor. Bu konuda son olarak Mimar Sinan Caddesi’nde örnek bir çalışma yapıldı. Yenilenen asfaltların ardından lale figürlü ışıklandırma yapan Belediye şimdiden öz çekim yapmak isteyenlerin uğrak alanlarından birisini oluşturdu.

Yollarımıza hava kattık

“Amacımız insanlarımızın içinde yaşamaktan gurur duyduğu bir kenti inşa etmektir” diyen Cahan, “Belediyede göreve gelmemizin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen güzel işler yaptık. İlimizin ihtiyaçlarını bilen bir yapıda güzel çalışmalar yapıyoruz. İlimizin en büyük problemlerinin arasında yollar geliyordu. Parke olarak döşenen yollar kentimizi kaldırmıyor ve her gün tamirat gerektiren işler gerekiyordu. Ayrıca trafiğin akışı açısından da olumsuzluklar söz konusuydu. Biz 2015 yılında yollarda sıkıntı kalmaması yönünde verdiğimiz sözümüze bu yıl da hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu konuda kısa zaman diliminde Karaağaç ve Dikilitaş Mahalleleri’nde ana caddelerin yanı sıra Mimar Sinan Caddesi’nde de  başarılı yol çalışması yaptık. Akabinde ise alanlara daha da değer katacak ışıklandırma ve çevre düzenlemelerini bitirdik” diye konuştu.

Gelin gibi

Mimar Sinan Caddesi’ndeki çalışmanın ardından adeta bir geline benzettiklerini ileten Cahan, “Caddedeki ışıklandırmayla bölgemiz adeta bir gelin edasıyla süslenmiş oldu. Caddemizden geçmek isteyenler bir kez daha geçmek istiyorlar. Biz bu nedenle çok mutluyuz. Aynı uygulamaları yol çalışmaları biten bölgelerde de sürdüreceğiz” dedi.

banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Balcı
Ali Balcı - 5 yıl Önce

böyle şekilli şeyler ilk bakışta güzel ve şık duruyor ancak bir süre sonra iklim ve hava koşullarından dolayı sönüyor, bozuluyor kararıyor. ve yıllarca artık yarısı yanan yarısı sönmüş vaziyette ledlerle son derece çirkin bir görüntüye dönüşüyor. bu da bakımsız ve köhne bir kent imajı oluşturuyor. umarım bakım ve teknik destek konularında da iyi bir anlaşma yapmıştır belediye.

Lale lale
Lale lale - 5 yıl Önce

Nedir bu lale sevdası anlamış değilim neden daha farklı seyler düşünemiyoruz ....

Mevlüt Akkoyun
Mevlüt Akkoyun - 5 yıl Önce

Bırakın bu süsleme işini
Önemli olan islevsellik.
Yollar Büyükşehir özentisi gibi akış yönleri çok berbat.
Ilgili kişiler bir hafta gezsin Araç ile şehir içini görsünler

SIRADAKİ HABER