BAŞKAN CAHAN BATTI ÇIKTI İNŞAATINI İNCELEDİ

Belediye Başkanı Nurullah Cahan yapımı devam eden Otogar Kavşağı Battı Çıktı Projesi’ni yerinde inceledi.

 Belediye Başkanı Nurullah Cahan, battı çıktı projelerinin sona ermesiyle şehrin büyük kazanımlar elde edeceğine vurgu yaparken, “İlimizde her yönüyle trafikte konforu sağlayacağız. Sıkışıklığın bittiği modern yollara sahip olacağız” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan yapımı devam eden Otogar Kavşağı Battı Çıktı Projesi’ni yerinde inceledi. Başkan Nurullah Cahan’a Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen, Uşak Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Dayıoğlu ve personel eşlik etti. Başkan Cahan yaptığı incelemede trafiğin tam anlamıyla rahatlayacağı yönünde de müjdeler verdi. 

Trafikte sorun kalmıyor

Battı çıktı projelerinin kente sağlayacağı faydalardan bahseden Cahan, “Trafikte kentimizin geleceğini planlıyoruz” dedi. Cahan, “İlimizde ilk defa battı çıktı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 2 ay sonra projemizi kentimize hediye edeceğiz. Ekiplerimiz 24 saat esasıyla burada çalışıyor. İşimizi yaparken de trafiğin akışı açısından da sıkıntı vermedik. Projemiz bittiğinde şehrimizin trafik sorununa kalıcı çözümler sağlamış olacağız. Yakın zamanda ise stadyum battı çıktı projesinde de ihale gerçekleştireceğiz. Ankara İzmir karayolu bu sayede şehrin parlayan yüzü olacak. Ayrıca gelecek yıllarda da yeni batı çıktı çalışmalarıyla kentimize trafik anlamında tam olarak konforu katacağız” diye konuştu.

Yayalara uygun projeler

İzmir Ankara karayolu üzerinde yayaların geçişleri için de uygulamalar olacağını müjdeleyen Cahan şunları kaydetti: “Araç trafiği olduğu gibi yaya trafiği için de çalışmalarımız söz konusudur. Özellikle battı çıktı çalışmalarının ardından trafik durmayacak. Bu nedenle yürüyen merdivenli 6 adet üst geçidimizi hizmete kazandıracağız. Modern üst geçitlerimiz bölgeye ayrı bir hava da kazandıracak. Yayalar da üst geçitler sayesinde tehlikelerle karşılaşmayacak”

Kent içi trafik de rahat edecek

Kent içi trafik ve yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Cahan, “Kent içi çevre yollarında da çok başarılı bir şekilde çalışıyoruz. Kamulaştırma sorunu olan taşınmazların sorununu bitirdik ve yıkımları sağladık. Çalışmalarımızı ise kısa sürede bitireceğiz. Bu sayede güney ve kuzey mahalleri birbirine bağlanacak. Yeni Hastane, Adliye Hizmet Binası ve yeni Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasına gitmek daha kolay olacak. Hemşehrilerimiz kentin iki yakasından herhangi bir yere gitmek isterse şehir içi trafiğine takılmayacak. Ayrıca kent içi çevre yollarının geçtiği bölgeler de gelişim sağlayacak. Kısacası ilimizde trafik sorunu bitecek” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
usakli
usakli - 5 yıl Önce

İnşAllah yaparken alt yapı yağmur kar sularını dikkate alarak yaparsınız da daha önce yapılan yaya alt geçidi gibi su ile dolmaz
Bide keşke şu işi çevre yollarından bari biri faaliyete girince başlatmış olsaydiniz tir lar kamyonlar bari şehir içi trafiginden arındırılmış olarak baslasaydiniz
Ve bu tarz proje kipa-ramada otel-dortyol ve stadyum kavsaklarinada

banner633
SIRADAKİ HABER