BANAZ DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINDA HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihale edilen 50 yataklı devlet hastanesi tamamlandı ve hizmete açıldı.

BANAZ DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINDA HİZMET VERMEYE BAŞLADI
banner601
 Hastanenin Sağlık Bakanlığı tarafından devralınması ile birlikte taşınma süreci hızlanırken, bugün yeni hastanede hasta kabulüne başladı.

   Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı yaptığı açıklamada; Banaz Devlet Hastanesi 12 bin m2 arsa üzerinde toplam 7 bin m2 kapalı alanı sahip olarak normal standartlarda 50 yatak kapasitesine sahip olan hastane ihtiyaç halinde ilave ile 80 yatağa kadar hastaya hizmet verebiliyor. Hastanede 4 yataklı 1. basamak yoğun bakım, genel cerrahi, ortopedi ve özellikli 1 ameliyathane, 1 doğum salonu olmak üzere geriye kalan 1 normal standart ameliyathane salonu 5 yataklı diyaliz salonu ile yaklaşık  bin m2 acil alanıyla hizmet verecektir.
Yeni hizmet binası 3 katlı,  ameliyathanesi, yoğun bakım ünitesi ve manzaralı odaları ile 5 yıldızlı otel konforunu aratmayan yeni hastanede acil dışında Dahiliye, Kulak Burun Boğaz, Genel Cerrahi, Ortopedi, Üroloji, Kadın Doğum branşlarında ve Diş polikliniklerinde hizmet vermeye devam edecektir.
   Banaz halkına yeni bir hastane kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Atlı, tek temennilerinin yeni hizmet binasını daha verimli bir şekilde çalıştırmak olduğunu, hastanenin ilçemize hayırlı olmasını dileyerek bu  hastanenin yapımında desteklerinden dolayı devlet büyüklerimize ve bu sürecin başından sonuna katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.


Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2016, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER