AK Parti Milletvekili Ali Özkaya

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya
banner628
AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Dinar ilçesindeki köy ziyaretlerinde kurban kesilerek karşılandı. Don dolayısıyla mahsulleri zarar gören köylülere müjde veren Özkaya, “Mahsulleri dondan zarar gören çiftçilerimize devletimiz el uzatarak, zararları ödenecek” dedi.
Dinar ve bölgesinde seçim çalışmalarını sürdüren 25. Dönem Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, Dinar ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti. Gittiği köylerde kurban kesilerek karşılanan Özkaya, Karabedir, Alpaslan, Okçular, Kadılar, Çiçektepe, Kınık ve Yaprak köylülerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Özkaya, mahsulleri dondan zarar gören çiftçilere devletin el uzattığını söyledi. Özkaya, “Sizlerin talepleri üzerine dondan mahsulleri zarar gören çiftçilerimizin zararlarının karşılanması için girişimde bulunduk. Bu girişimlerimiz boşa çıkmayarak mahsulü zarar gören çiftçilerimize nakdi ödemeler yapılarak zararları karşılanıyor” dedi.
“GÜBRE VE YEMDE KDV ALMAYACAĞIZ”
Köy ziyaretlerine gün boyu sürdüren Milletvekili Av. Ali Özkaya, 4 Ekim günü Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı seçim beyannamesinden bahsetti. Yem ve gübrede KDV alınmayacağını vurgulayan Özkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü;
“2015 yılında nakit olarak verdiğimiz hibe desteklerinin tutarını 10 Milyar TL’ye ulaştıracağız. Yemde KDV’yi kaldıracağız. Gübrede KDV’yi kaldıracağız. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek vereceğiz. AK Parti olarak birinci atılım döneminde tarımda yapısal dönüşüme ağırlık vererek, çiftçilerimiz için ekonomik ve sosyal boyutları birlikte ele alan bir anlayışı hayata geçirdik. Yaklaşık 6 milyon civarında insanımıza istihdam sağlayan tarımı, ülkemizin gıda güvenliği ve halkımızın sağlıklı beslenmesi açısından önemli bir sektör olarak değerlendirdik.”
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER