Aday Adayları Ortak Bir Basın Açıklaması Yaptılar

Aday Adayları Ortak Bir Basın Açıklaması Yaptılar

Aday Adayları Ortak Bir Basın Açıklaması Yaptılar
banner604
CHP Bilecik İl Teşkilatı tarafından düzenlenen basın toplantısında milletvekili aday adayları tanıtılarak, birlik ve beraberlik mesajı verildi.
CHP Bilecik İl Başkanlığı binasında yapılan açıklamaya, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, aday adayları, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Vezirhan Belde Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ve partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimler için Milletvekili aday adaylığını tanıtmak üzere toplandıklarını ve seçimlerinin vatana, millete hayırlı olmasını diledi.
“1’İNCİ, 2’NCİ, 3’ÜNCÜ SIRADA OLMAMIN HİÇ ÖNEMİ YOK”
1 Kasım erken seçimleri için CHP Bilecik Milletvekili aday adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Hüseyin Elmas, yapılacak olan seçimlerinin partisinin daha başarı, kendisinin hedeflerini yükseltmesi için kendisine düşen görevi yaparak aday adaylığına başvuru yaptığını söyledi. Bundan sonra ki süreçte 1’inci, 2’nci, 3’üncü sırada olmasının hiç önemi olmadığını belirterek Elmas, “Hangi sıraya görev verilirse biz sanki 1’inci sıra adayıymış gibi çalışacağımıza hepinizin önünde söz veriyorum. Bozüyük’te yaşayan ticaretle uğraşan biriyim. Yaklaşık 4 dönem Bozüyük İlçe Başkanlığı, 3 dönemde İl Genel Meclis üyeliği yapmış, partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış ilçe yöneticiliği yapmış bir arkadaşınız olaraktan böyle bir göreve talip oldum. Allah yar ve yardımcımız olsun, bayrağımızı daha yükseklere taşıyabilmemiz için hep birlikte 1 Kasım’da zafer dolu günleri hep birlikte yaşamak üzere hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.
“GÖZYAŞLARIMIZI YANAKLARIMIZDAN AKITMAYALIM GÖZYAŞLARIMIZI YÜREĞİMİZE AKITALIM”
Geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde ön seçimde 2’inci sıra dayı olarak çıkan ve seçime giren Çağatay Karaahmet ise, bu seçimlerinin tekrar bir seçim olduğunu ve tıpkı geçen seçimde olduğu gibi CHP’den bir daha aday adayı olduğunu söyledi. Türkiye’nin içinden geçtiği bu cenderede, Türkiye’nin içinden geçtiği bu sıkıntıda, elbette bunun müsebbiplerine karşı mücadele vermek için tekrar aday adayı olduğunu vurgulayan Karaahmet sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye’nin bütün dinamik güçlerinin Türkiye’nin bütün ulusal güçlerinin Türkiye’nin bütün aydın güçlerinin bu kan gölüne karşı durması gerekiyor. 13 yıllık iktidarın Türkiye’de açtığı son yarayı açtığı binlerce yaradan sonra son yarayı tedavi etmelidir. Bu yüzden ben Cumhuriyet Halk Partisinden bir kere daha aday oldum. Tabi bu noktada geçen seçimde söylediğim gibi biz bu örgütün emektarıyız. Türkiye’dir önemli olan CHP’dir. Bu amaçla biz bu yarışa girdik. Dolayısıyla tıpkı bir önceki seçimdeki gibi elbette çalışacağız. Aday belirleme yöntemi ne olursa olsun çıkacak neticede hedef birdir. Amaç birdir. Ben Çağatay Karaahmet, ben Tank Çavuşu Çağatay Karaahmet, ben Polis Memuru Çağatay Karaahmet, ben Koruma Görevlisi Korucu Çağatay Karaahmet gelinen noktada söz söylemenin anlamı yoktur. Ve sizden tek ricam bu konuşmadan sonra beni alkışlamayın. Bakın yasımızı yaşayalım. Gözyaşlarımızı yanaklarımızdan akıtmayalım. Gözyaşlarımızı yüreğimize akıtalım.”
“ONLAR BİZİM BİRLİK BERABERLİĞİMİZ İÇİN, VATANIMIZIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUMAK İÇİN CANLARINI VERDİLER”
7 Haziran seçimlerinde CHP Bilecik Milletvekili seçilen Yaşar Tüzün, bugünün 9 Eylül olduğunu ve Türkiye açısından laik demokrat Cumhuriyet açısından önemli bir tarih olduğunu belirterek, “Partimizin 92’inci kuruluş yıldönümünde milletvekilliği aday adaylığını açıklamak bizlere büyük onur, gurur ve heyecan vermektedir. Sevgili CHP’nin değerli fertleri, ülke olarak gerçekten çok zor günlerden geçiyoruz. Dün daha acısını yüreğimizde hissettiğimiz, değerli hemşerimiz evladımız Bozüyük doğumlu olan ve cenazesine Eskişehir’de katıldığımız sevgili Mustafa Özdemir çavuşumuzun ve bu ülke için canını feda eden bütün şehitler için Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar bizim birlik beraberliğimiz için, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını verdiler” dedi.
“81 İL İÇERİSİNDE OYUNU EN ÇOK ARTTIRAN İL BİLECİK OLDU”
Tüzün, CHP’nin 7 Haziran seçimleri öncesi Türkiye’nin birçok ilinde ön seçim yapma kararı aldıklarını söyledi. 29 Martta tüm partililerin ve üyeleri sandığa gittiği ifade eden Tüzün, sözlerine şöyle devam etti.
“29 Martın kaybedeni olmayacağız, kazanan CHP olacak demiştik. 7 Haziran’da tüm vatandaşlarımızın kendi duygularını, düşüncelerini gidip sandığa yansıtmalarını istedik. CHP’liler olarak da bir başarı elde ettik ve 1 milletvekili çıkardık. Bundan önceki seçim sonuçlarına baktığımız zamanda da CHP’de 81 il içerisinde oyunu en çok arttıran il Bilecik oldu. 81 il içerisinde oyunu milletvekili sayısını 5 ilde arttırdı. 0’dan 1 milletvekili yaptığı tek il Bilecik. O yüzden kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır.”
Konuşmanın ardından aday adaylar birlik mesajı vererek, toplu fotoğraf çektirdiler.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER