VALİ SALİM DEMİR BANAZ İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Uşak Valisi Salim Demir Banaz İlçesini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu, Köy Muhtarları İle Bir Araya Geldi.

VALİ SALİM DEMİR  BANAZ İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
banner628
banner601

Vali Demir ilk olarak, Banaz İlçe Tarım Müdürlüğünde köy muhtarlarıyla düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Demir, ilçede devam eden projelerle ilgili bilgi verdi.

Kamu hizmetlerinde kalitenin artırılması için çaba harcadıklarını söyleyen Demir, "İlimizde devlet hizmetlerinde çok önemli gelişmeler var. Uşak genelinde 17 baraj, 15 gölet yapıldı.  Bunlar son 15 yılda yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu.  Bir köye, bir ilçeye baraj geliyorsa, oraya yapılmış inşaattan ibaret değildir. Göletler yapıldığı bölgeye canlılık katıyor, adeta hayat veriyor. DSİ tarafından Uşak genelinde 41 taşkın koruma tesisi yapıldı, ve bunların hemen hemen en büyüğü ve en görkemlisi Banaz Çayı'nda yapılıyor." dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Sosyal Bir Hukuk Devleti Olduğunu İfade Eden Demir, Şunları Söyledi:

 "Köylerimizdeki mağdur durumda olan insanlarımız bizlere emanet, onlara en iyi şekilde sahip çıkıyoruz. Uşak'a geldiğim ilk gün söylediğim gibi, insanımızın her birisinin hayatına dokunmamız gerekiyor. Onun hayatında bir değişiklik yapmamız gerekiyor. Burada hem seçilmişler olarak hem de atanmışlar olarak Banaz halkının sorumluluğunu üzerinde taşıyan kişiler olarak, birlikte ve beraberiz. Dolayısıyla insanlarımıza mutlaka yapmamız gereken hizmetin en iyisini yapmakla sorumluyuz. Bu kapsamda İl Özel İdaresi'nin çok önemli hizmetleri yapıldı ve 2018 yılı içerisinde devam edecek. Artık köyle kent arasındaki hayat standardı farkını ortadan kaldırarak insanlarımızın doğduğu yerlerde yaşamalarını arttırmamız gerekiyor. Köylerimizi ve kasabalarımızı büyütmemiz lazım. Köyden kente göçü önlememiz gerekiyor. Kalkınma toplumsal bir hamledir ve en küçük yerleşim yerlerinden başlar. Bütün yerleşim yerlerimizin hepsinde hizmetlerimizi en üst seviyelere yükseltmeniz lazım. Herkes kendine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerekiyor."

Vali Demir, daha sonra  Hasan köyde bulunan Birlik Ziraat İşletmesine ait, cam serada incelemelerde bulundu.

Üretimle ilgili firma yetkililerinden bilgi alan Vali Demir, daha sonra  Hamamboğazı Termal alanı ve Banaz Belediyesi tarafından yaptırılan günü birlik termal tesis inşaatını gezdi.

Banaz Hamamboğazı Termal Tesisi inşaatının son aşamaya geldiğini ifade eden Demir, "İlimizin bu potansiyelini iyi değerlendirerek ulusal ve uluslararası yatırımcıları bölgemize çekmeliyiz. Açılacak tesis, Hamamboğazı termal alanının tanıtımı için kıvılcım olacaktır. Bu tesisten faydalanmak için Hamamboğazına gelen turistlerimiz, bölgedeki güzellikleri gördükçe, verilen hizmetten memnun kaldıkça, en iyi tanıtımı yapacaklardır. En iyi tanıtıcı buraya gelip, burayı gören insanlardır. Tesisimizin şimdiden hayırlı olmasını, termal suyun da insanlarımıza şifalar getirmesini diliyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER