Sözlü: “HDP, PKK’yı Lanetlemeli”

Sözlü: “HDP, PKK’yı Lanetlemeli”

Sözlü: “HDP, PKK’yı Lanetlemeli”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Belediye Meclis Toplantısı’nda, artan terör olayları ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, toplumun birçok kesimine önemli mesajlar verdi. PKK terörünün toplumun tüm katmanlarınca, özellikle de HDP’liler tarafından kesin bir dille lanetlenmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Sözlü, Büyükşehir Belediyesi olarak bütün Adana’yı Türk Bayrakları ile donatacaklarını belirtti.
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili bir konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, toplumun bir çok kesimine önemli mesajlar verdi. PKK’nın, saldırılarına kahpece devam ettiğini belirten Başkan Sözlü, "Bu saldırılar gösteriyor ki; PKK kalleşçe emellerini uzun vadede gerçekleştirme noktasında hazırlık yapmış. Buradan PKK’ya sesleniyorum. Yapmış olduğunuz hazırlıklar ile haince emellerinizi, kahpeliklerinizi 3 ya da 5 ay daha sürdürebilirsiniz. Bombalarınız patlar, mermileriniz biter. Ondan sonra ne yapacaksınız? Ben söyleyeyim ondan sonra kaçacak yeriniz olmayacak. Geçen gün de ifade ettiğim gibi; Suriye gibi Türkiye ile kıyaslanmayacak bir ülkeyi 5-6 yıldır dize getiremeyenler,Türkiye’yi dize getirebileceklerini düşünmesinler. Elbette çok üzgünüz ama ateş asıl düştüğü yeri yakıyor. Vatan hainleri bilmelidir ki; bizim direncimiz yüksek ve başımız dik. Bizim için her memleket evladı, öz evlatlarımız kadar kıymetli. Ben şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına sabır ve onlarla birlikte tüm milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.
"HDP, PKK TERÖRÜNÜ LANETLEMELİDİR"
Terörle mücadelede konusunda toplumsal duyarlılığın yüksek tutulması gerektiğine işaret eden Başkan Sözlü, HDP’lilerin de PKK’yı lanetlemeleri gereğini vurguladı. Başkan Sözlü, "HDP’nin tüm milletvekilleri, eş başkanları ve dün merkez partilerde siyaset yaparken bu dönem, güya demokratik gerekçelerle HDP’ye geçenler PKK’yı lanetlemeliler. Türkiye’nin en yüce kurumu TBMM’nin kutsal çatısı altında ortaya söylenen laflar ile milletimizi tatmin edemezler. PKK’yı lanetlemeden ‘Türkiye’de TBMM’yi toplayalım’ diyerek siyaset yapılmaz. Mesela Demirtaş daha dün Cumhurbaşkanı’na ’Seni Cumhurbaşkanı yaptırmayacağız’ diye gösterdiği kararlılığı, PKK konusunda da göstersin. PKK’ya ‘Senin silahına teslim olmayız’ desin” diye konuştu.
"VİCDANINIZI BU ŞEKİLDE AKLAYAMAZSINIZ"
Başkan Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin en yüce kurumu ve demokrasimizin teminatı olan TBMM’de yer alacaksınız ama PKK’yı lanetlemeyeceksiniz. Bazıları da balık gibi suyun dibine dalarak kendilerini göstermiyorlar. Vicdanınızı bu şekilde aklayamazsınız. Bizim için bu milletin birliği ve bütünlüğü her şeyden daha önemlidir. Yüreğimiz yanıyor ama bir taraftan da hayat devam ediyor. Belediye Meclisi de çalışmalarını yapacak, toplumsal manada üretimimiz de devam edecek. Bu milletin omurgasını, çatısını sağlamaya devam edeceğiz. Elbette ’Bu ortam devam etsin, gözü kara bir şekilde ölelim’ demiyoruz fakat bu milletin evlatlarının gözü kara bir şekilde ölmekten de imtina etmeyeceğini biliyoruz."
"KÜRT KARDEŞLERİMİZE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR"
Milletin kuruyu ve yaşı birbirinden ayıracağına dair duyduğu ümidi de dile getiren Başkan Sözlü, şunları söyledi: "PKK’nın haksız faaliyetlerinden dolayı, gündelik geçim mücadelesiyle rızkının peşinde olan, etnik kökeni Kürt olduğu için haksızlığa uğrayan kardeşlerimizin mazlum ve masum durumları da PKK’nın ekmeğine yağ sürecek bir şekilde istismar edilmemelidir. Türkiye’de kardeşliğimizin bozulmayacak bir şekilde tavır ve tarzımızın olması lazım. Onun için başta Adana’da olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde Kürtçe konuşan kardeşlerimiz kendilerini emniyette hissetmeliler. Ama onlara da, özellikle terör eylemlerinin olduğu yerlerde, renklerini milletimizin birliğinden ve bütünlüğünden yana tayin etme noktasında büyük bir sorumluluk düşüyor. Devletimize, milletimize, terörle mücadele konusundaki azmimize destek vermeleri gerekiyor. Orada da PKK’dan ayrı olduklarını, onların günahlarına bulaşmamış olduklarını gösterme noktasında cesur davranmaları gerektiğini düşünüyorum.”
"ADANAMIZI BAYRAKLARLA DONATACAĞIZ"
Adana’daki esnafa, iş adamlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve parti teşkilatlarına da seslenen Başkan Sözlü, "Adanamızı bayraklarla donatmalıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak siyasi amblem kullanmadan bulvarlarımızda 6 cm x 9 cm’lik bayraklarla bunu yapacağız. Türk Milli Mücadelesi’nde hakikaten en önemli duruşu gösteren şehir Adanadır. Adana; günümüzde de donatılacak Türk bayraklarıyla bu kez devletimizin terörle mücadelesindeki kararlı duruşunu, tek vücut olduğunu tüm Türkiye’ye ve dünyaya önemli bir mesaj olarak iletmelidir. Adana bayraklarla donatılmalıdır" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER