AK Parti Doğanyol İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Doğanyol İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Doğanyol İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
banner526
banner471
AK Parti Doğanyol İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Açıklamasında özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik eleştirilerde bulunan Şahin MHP’nin koalisyon kurma sürecinde kendilerini HDP ile yalnız bırakmaya çalıştıklarını söyleyerek, “Önce ülkem sonra ülküm diyen MHP kadroları bizi HDP’yle yalnız bırakmaya çalıştı ve şu anda onları ne ülke ilgilendiriyor ne de millet” ifadelerini kullandı.
banner521
Koalisyon kurma sürecine MHP’nin olumsuz yaklaştığını belirten Şahin, “AK Parti hükümeti kurma noktasında hangi alternatifi sunduysa maalesef şu ana kadar MHP buna hiç yanaşmadı. Önce ülkem, sonra ülküm daha sonra partim en son da ben diyen MHP kadrolarını şu anda ne ülke ilgilendiriyor ne de millet. MHP şu anda tamamen siyaseti kitleme gayreti gösteriyor. HDP ile bizi yalnızlaştırıp zorunlu olarak bir koalisyon kurmamızı istediler ama biz asla ve asla bu ülkeye ihanet eden, bu ülkenin evlatlarını arkadan hançerleyen, kalleşçe ve aşağılık yöntemlerle insanlarımıza kan kusturan, meşru zeminde siyaset yapmayan bir oluşumla bir arada olmadık ve olmayacağız” dedi.
MHP’nin sorumluluk almadığını ifade eden Şahin, “Ne olursa olsun biz yine ülkeyi hükümetsiz bırakmadık, istikrarın bozulması için çaba sarf edenlere fırsat vermeden yine dimdik ayaktayız ve yine Türkiye’mizi sırtımıza alıp düzlüğe çıkana kadar gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
banner525
SIRADAKİ HABER