KOÇ HOLDİNG’DEN UŞAKLI ÖĞRENCİLERE ÇEVRE EĞİTİMİ

KOÇ HOLDİNG’DEN UŞAKLI ÖĞRENCİLERE ÇEVRE EĞİTİMİ

KOÇ HOLDİNG’DEN UŞAKLI ÖĞRENCİLERE ÇEVRE EĞİTİMİ

Koç Holding, 2006 yılında başlattığı ‘Ülkem İçin Projesi’ kapsamında 2009 yılı uygulaması olarak 81 ilde çocuklara yönelik çevre eğitimleri veriyor. Ülkem İçin Elçileri olan Koç Topluluğu bayileri tarafından yürütülen proje kapsamında verilen eğitim Uşak’ta, 17 Kasım’da Uşak Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

 

Koç Holding tarafından 2006 yılında başlatılan ve üç yılda toplam 389 yerel ve ulusal projenin hayata geçmesine vesile olan ‘Ülkem İçin Projesi’ dördüncü yılı uygulamalarında, öğrencilere çevre bilinciyle ilgili eğitimler veriliyor.

 

Türkiye’nin geneline yayılacak bir çevre eğitimi ve bilinçlendirme çalışmasından oluşan ‘Ülkem İçin’ 2009 yılı uygulaması çerçevesinde Uşak’ta, 17 Kasım’da Uşak Kültür Merkezi’nde öğrencilere eğitim verildi.

 

Her ilde Koç Topluluğu bayilerinin ‘Ülkem İçin Elçisi’ olarak destek verdiği eğitim programı Uşak’ta büyük bir ilgi ile karşılandı. 17 Kasım’da verilen ve ilköğretim öğrencilerinin büyük bir dikkatle takip ettiği eğitim, Ülkem İçin Elçisi ve Arçelik Bayii Ziya Tiritoğlu tarafından organize edildi.

 

Uşaklı çocuklardan çevreyi koruyalım mesajı

Koç Holding’in genç nesillerde çevre bilincini oluşturmak amacıyla destek verdiği ve TEMA yetkilileri tarafından verilen çevre eğitimi Uşaklı çocuklar tarafından büyük ilgi ile karşılandı. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen eğitimde çevre korumada önemli faktörler, doğanın tahribatını önlemek için alınacak önlemler üzerinde duruldu. Koç Holding tarafından Uşak’ta verilen çevre eğitiminde 17 Kasım haftasının ‘Dünya Erozyonla Mücadele Haftası’ olduğuna dikkat çekilerek, çevreyi koruma bilinciyle yürütülen çalışmaların önemine dikkat çekildi.

 

81 ilde çevre temalı eğitim ve bilinçlendirme

2006 yılından bu yana Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, tedarikçileri ve bayilerinin desteğiyle yürütülen Ülkem İçin Projesi’nde daha geniş bir etki sağlamak amacıyla 2008 yılında tek bir konuya odaklanılarak, çevre bilincinin artırılmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştı. Bu çerçevede Koç Holding, Çevre ve Orman Bakanlığı ve TEMA işbirliğiyle Türkiye’nin 7 bölgesinde 1750 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayacak olan 700 bin fidan dikimi için kaynak yaratıldı. Ağaç dikimine paralel olarak çevre ve bilinçlendirme eğitimlerini pilot olarak belirlediği 10 ilde gerçekleştiren Koç Holding, 2009 yılında ise bu eğitimlerin Türkiye çapına yayılmasını sağladı.

 

Detaylı bilgi için: www.ulkemicin.com.tr

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER