Twitter Takipçi Nasıl Arttırılır? En Son Taktikler

Teknoloji 28.10.2023, 13:09
Twitter Takipçi Nasıl Arttırılır? En Son Taktikler

Popüler olarak kullanılan sosyal medya platofrmlarından biri olan twitter, son derece fazla kullanıcı sayısı ve yüksek etkileşimleri ile oldukça popülerdir. Ünlülerden siyasilere, herkesin yer aldığı bu platformda siz de hem sevdiğiniz ya da beğendiğiniz hesapları takip edebilirsiniz hem de kendi tweetlerinizi atarak siz de bu toplulukta yer alabilirsiniz.  Twitter kullanıcıları arasında birçok farklı amaçla kullananlar vardır. Yalnızca kendi çevresi ile etkileşimde olmak için daha sade bir şekilde kullananlar varken, diğer yanda popüler ve gündem olan hesaplardan biri olabilmek için kullananlar da vardır. Yalnızca belirli bir alanda tweet atmak için kullanan hesaplar da vardır. Örneğin yalnızca magazin haberleri ya da borsa hakkında kullananlar da vardır. Bir de tweet atmaktan başkalarını takip etmek ya da bilgi edinmek için kullananalar vardır.

Twitter kullanma amacı ne olursa olsun herkesin ücretsiz olarak kolay bir şekilde üye olabildiği başarılı sosyal medya platformlarından biridir. Twitterın da tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi çeşitli özellikleri vardır. Takipçi, tweet beğeni sayısı, retweet sayısı gibi sayılar, twitter etkileşim kalitesini belirleyen etkenlerdir. Twitterda popüler hesaplar ve fenomenler arasında yer almak, binlerce takipçi kazanmak ve artık tanınan twitter kullanıcılarından biri olmak isteyen oldukça fazla kullanıcı vardır. Bir kısmı bu amaçla daha yeni twitter kaydını yaptırırken bir kısmı da mevcut hesaplarında bu etkileşimleri elde etmeye karar verir. Ancak twitter hesaplarına bunu doğru şekilde yapmayı bilmediklerinden belki de yıllarca istedikleri seviyeye ulaşamazlar.

Twitter Nasıl Kullanılır? Nasıl Takipçi Arttırılır?

Twitter kullanmak isteyen kullanıcılar öncelikle platformun işleyişini öğrenmek isterler. Twitter sanılanın ve yaygın olanın aksine video ve fotoğraf paylaşım platformu değil, metin paylaşım platformudur. Elbette zamanla aldığı güncelleme ve yeniliklerle fotoğraf ve video yükleme, canlı yayın açma gibi özellikler gelmiştir. Ancak temel anlayışı metin paylaşımı üzerinedir. Dolayısıyla twittter kullanan kullanıcılar belirli bir karakter sayısında metin yazarak takipçileri ile paylaşor. Twitterı kullanıcılar ağırlıklı olarak herkese açık olarak kullanır. Ancak kişinin tercihine göre gizli kullanma seçeneği de elbette vardır.

Dünyada da oldukça popüler kullanılan platformlardan biri olan twitter, birçok kullanıcıya ve milyonlarca atılmış tweete sahiptir. Ücretsiz bir şekilde ve kolayca üye olunabilen twitterda da birçok popüler sosyal medya platformunda olduğu gibi etkileşim önemlidir. Özellikle de fenomen olmak isteyen ve twitterın tanınan kullanıcıları arasında yer almak isteyenler için bu oldukça önemlidir. Twitter kullanıcıları takipçi sayısına ve beğeni sayısına oldukça önem verir.

Twitterda en önemli etkileşimlerden biri olan takipçi sayısını arttırmak oldukça önemlidir. Özellikle twitterda popüleriteye ulaşmak isteyen kullanıcılar için en önemli faktörlerden biridir. Kullanıcılar twitterda takipçi sayılarını nasıl hızlı ve kalıcı bir şekilde arttırabileceklerini de merak ederler. İşte twitter takipçi sayısı arttırmada en çok kullanılan yöntemler…

 • Twitter profiliniz herkese açık olmalı. Bu sayede tweetleriniz beğenildiğinde ya da retweet edildiğinde diğer kullanıcıların karşısına çıkarak daha kolay yayılır. Bu da profilinizin görünürlüğünü arttırır ve takipçi kazanmanızı sağlar. Eğer gizli hesap kullanırsanız burada takipçi sayınızın artış hızı oldukça düşük olur.
 • Peofil fotoğrafı seçin. Ancak seçtiğiniz profil fotoğrafının kalıcı olması aslında twitter için önemli. Çünkü attığınız tweetleri sık sık gören kişiler, profil fotoğrafından da aşina olurlar. İster bir karakter ister bir nesne isterseniz anonim bir fotoğraf ya da kendi fotoğrafınızı tercih edebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınız özgün ve akılda kalarak dikkat çekici olsun. Bu da daha çok dikkat çekmenizi ve diğer kullanıcıların sizleri hatırlamasını sağlar. İsim tamlaması, sıfat gibi belirteçler içeren kullanıcı isimleri hem daha dikkat çekici olacak hem de daha önce duyulmamış özgün içerikler olacaktır.
 • Twitter herkes gerçek kimlikleri ile yer almak zorunda değil. Elbette başkalarını taklit etmek ya da fotoğraflarını kullanmaktan bahsetmiyoruz. Ancak kendi şahsi fotoğrafınızı, gerçek adınızı ya da bilgilerinizi paylaşmak zorunda değilsiniz. Twitter anonim olan popüler hesaplara da sahip olan sosyal medya platformlarından biridir.
 • Etkili ve dikkat çekici tweetler atın. Bu sayede yayılan tek bir tweetiniz bile size yüzlerce takipçi kazandırabilir. Twitter ağırlıklı olarak eğlenceli ve esprili tweetlerin hızlı etkileşim aldığı bir platformdur. Tüm mizah yeteneğinizi burada göstererek kısa bir sürede ciddi bir etkileşim almanız mümkün olur.
 • Gündemi takip edin ve gündemle ilgili paylaşımlarda bulunun. Özellikle bazı hassas konularda gündemi önemsemeden attığınız tweetler tepki toplayabilir. Ancak bunu yaparken gerçek ve doğal olmanız da önemlidir. Yapay ve sahte düşünceler de zamanla takipçilerinize geçerek sizden soğumalarına ve takipçi kaybetmenize sebep olabilir.
 • Toplumun antipatisini kazanmak için uğraşmayın. Doğal ve kendiniz olun. Bu kullanıcıların hoşuna gidecek ve dikkatlerini çekecektir. Bu sayede takipçi sayınızda da yükselme olur.
 • Diğer kullanıcıları siz de takibe alın. Bu sayede karşılıklı takipleşme durumundan da takipçi kazanırsınız. Rastgele önünüze çıkan hesapları takip etmek yerine kendi ilgi alanınıza uygun olan hesapları takip etmeniz daha yararlı olacaktır.
 • İletişimde olduğunuz popüler fenomenlerle arkadaş olun. Bu sayede etkileşimde bulunarak diğer kullanıcıların ve onun takipçilerinin ilgisini çekersiniz. Bu  da takipçi sayınızın artmasını sağlar.
 • Aktiflik oldukça önemlidir. Çok sık tweet atmanız oldukça yararlı olacaktır. Bu sayede takipçileriniz sizi unutmayacak ve diğer kullanıcıların karşısına da çıkma ihtimaliniz artacaktır. Bu durumda etkileşim ve beğeni alan tweetleriniz benzer gündeme sahip olan kullanıcıların karşısına çıkacaktır. Onların da beğenmesi ile hem tweet etkileşimlerinizi artacaktır hem de takipçi sayınıza olumlu etkisi olacaktır.
 • Flood yayınlayabilirsiniz. Yani hikâye ya da olay örgüsünü peş peşe yanıtlar şeklinde oluşturabilirsiniz.
 • Tweet diliniz oldukça önemlidir. Tweetleri yazdığınız dilin anlaşılır ve açık olması, herkesin kolaylıkla okuyabilmesi ve anlamasını sağlar. Bu da daha fazla kişiye hitap edebilmenizi sağlar.
 • Hashtag kullanımının ilk çıktığı platformlarından olan twitterda, ilgili konuyu içeren hashtagler yazabilirsiniz. Böylece o konuya özel arama yapan kullanıcılar da tweetlerinizi görür bu da takipçi sayınızın artmasına katkı sağlar.
 • Twitter takipçi satın alma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle twitterde ilk zamanlarınızsa attığınız birkaç tweetten sonra bu satın alma hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Abartı olmayacak ve göze batmayacak adetlerde takipçileri dilediğiniz zaman alabilirsiniz. Güvenilir sitelerden ve kaliteli hizmet veren sitelerden aldığınız takipçiler, gerçek hesaplardan olursa, zamanla takipçi sayınızda azalma olmaz.
 • Hedef kitlelerinizi önemseyin. Hitap etmek ve etkilemek istediğiniz hedef kitlenizi belirledikten sonra onlara uygun ve dikkatlerini çekecek içerikler üretmeye ve tweetler atmaya çalışın.
 • Twitter, her ne kadar metin paylaşım platformu olsa da görseller her zaman daha çok dikkat çeker. Fotoğraf ya da video içeren tweetler atmaya da çalışın.

Bu yöntemleri kullanarak twitter hesabınızdaki takipçi sayısını arttırabilirsiniz. Bunların bir tanesini uygulamak çok büyük katkı sağlamazken, ne kadar fazlasını uygularsanız o kadar fazla etkileşim alırsınız. Bu yüzden mümkün olduğu kadar fazlasını düzenli olarak uygulamaya devam edin. Zamanla bunun takipçi sayınızı arttıracağını göreceksiniz. Aynı zamanda bu süreçte sabırlı olmanız da önemlidir. Aradığınız popülerliği bir anda ve yüksek bir şekilde elde etmeniz elbette zor olacaktır. Ancak özellikle ilk etapta sabırlı olduğunuzda giderek daha hızlı etkileşim kazandığınızı fark edeceksiniz. Zaman harcamadan takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız smm panel kullanabilirsiniz. Smm panel denilince ise akla eniyipanel geliyor. Bu siteye üye olup hızlı şekilde takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

Her sosyal medya platformunun acı gerçeklerinden biri de etkileşim ve takipçi kazanmanın zor, kaybetmenin daha kolay olduğudur. Bu yüzden bu yöntemleri kullanarak takipçi sayınızı arttırırken, diğer taraftan takipçi kayetmenize sebep olacak davranışlardan da uzak durmanız gerekir. Aksi takdirde daha sonra eski durumunuza dönmeniz veya eski hızınızda etkileşim almanız oldukça zaman alır.

Twitter takipçi sayısı nasıl arttırılır merak edenler, tüm bunları öğrendikten sonra çok geç kalmadan da uygulamalıdır. Ne kadar çabuk başlarlarsa o kadar hızlı yol alırlar. Bu sayede de kısa sürede benzer hesaplara kıyasla hem daha popüler hem de daha tanınan hesaplar arasında yer alırlar. Siz de takipçi sayılarınızı arttırmak için bu yöntemleri düzenli ve sabırlı şekilde uygulayın ve zamanla farkı görün. Twitter etkileşim arttırmak ve takipçi kazanmak isteyen tüm kullanıcılar güvenilir ve maliyetsiz olan bu yöntemlerle başarılı şekilde etkileşim elde ederler.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 36 99
2. Fenerbahçe 36 93
3. Trabzonspor 36 61
4. Başakşehir 36 58
5. Beşiktaş 36 55
6. Kasımpasa 36 52
7. Sivasspor 37 51
8. Alanyaspor 36 50
9. Rizespor 36 49
10. Antalyaspor 37 48
11. A.Demirspor 37 44
12. Samsunspor 36 42
13. Kayserispor 36 41
14. Konyaspor 36 40
15. Ankaragücü 36 39
16. Gaziantep FK 36 38
17. Hatayspor 36 37
18. Karagümrük 36 37
19. Pendikspor 36 36
20. İstanbulspor 37 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 34 75
2. Göztepe 34 70
3. Sakaryaspor 34 60
4. Bodrumspor 34 57
5. Ahlatçı Çorum FK 34 56
6. Kocaelispor 34 55
7. Boluspor 34 53
8. Gençlerbirliği 34 51
9. Bandırmaspor 34 50
10. Erzurumspor 34 44
11. Ümraniye 34 43
12. Manisa FK 34 40
13. Keçiörengücü 34 40
14. Adanaspor 34 39
15. Şanlıurfaspor 34 38
16. Tuzlaspor 34 38
17. Altay 34 10
18. Giresunspor 34 7
Takımlar O P
1. M.City 37 88
2. Arsenal 37 86
3. Liverpool 37 79
4. Aston Villa 37 68
5. Tottenham 37 63
6. Chelsea 37 60
7. Newcastle 37 57
8. M. United 37 57
9. West Ham United 37 52
10. Brighton 37 48
11. Bournemouth 37 48
12. Crystal Palace 37 46
13. Wolves 37 46
14. Fulham 37 44
15. Everton 37 40
16. Brentford 37 39
17. Nottingham Forest 37 29
18. Luton Town 37 26
19. Burnley 37 24
20. Sheffield United 37 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 36 93
2. Barcelona 36 79
3. Girona 36 75
4. Atletico Madrid 36 73
5. Athletic Bilbao 36 62
6. Real Sociedad 36 57
7. Real Betis 36 56
8. Villarreal 36 51
9. Valencia 36 48
10. Getafe 36 43
11. Deportivo Alaves 36 42
12. Sevilla 36 41
13. Osasuna 36 41
14. Las Palmas 36 38
15. Rayo Vallecano 36 38
16. Celta Vigo 36 37
17. Mallorca 36 36
18. Cadiz 36 32
19. Granada 36 21
20. Almeria 36 17