Twitter Takipçi Nasıl Arttırılır? En Son Taktikler

Teknoloji 28.10.2023, 13:09
Twitter Takipçi Nasıl Arttırılır? En Son Taktikler

Popüler olarak kullanılan sosyal medya platofrmlarından biri olan twitter, son derece fazla kullanıcı sayısı ve yüksek etkileşimleri ile oldukça popülerdir. Ünlülerden siyasilere, herkesin yer aldığı bu platformda siz de hem sevdiğiniz ya da beğendiğiniz hesapları takip edebilirsiniz hem de kendi tweetlerinizi atarak siz de bu toplulukta yer alabilirsiniz.  Twitter kullanıcıları arasında birçok farklı amaçla kullananlar vardır. Yalnızca kendi çevresi ile etkileşimde olmak için daha sade bir şekilde kullananlar varken, diğer yanda popüler ve gündem olan hesaplardan biri olabilmek için kullananlar da vardır. Yalnızca belirli bir alanda tweet atmak için kullanan hesaplar da vardır. Örneğin yalnızca magazin haberleri ya da borsa hakkında kullananlar da vardır. Bir de tweet atmaktan başkalarını takip etmek ya da bilgi edinmek için kullananalar vardır.

Twitter kullanma amacı ne olursa olsun herkesin ücretsiz olarak kolay bir şekilde üye olabildiği başarılı sosyal medya platformlarından biridir. Twitterın da tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi çeşitli özellikleri vardır. Takipçi, tweet beğeni sayısı, retweet sayısı gibi sayılar, twitter etkileşim kalitesini belirleyen etkenlerdir. Twitterda popüler hesaplar ve fenomenler arasında yer almak, binlerce takipçi kazanmak ve artık tanınan twitter kullanıcılarından biri olmak isteyen oldukça fazla kullanıcı vardır. Bir kısmı bu amaçla daha yeni twitter kaydını yaptırırken bir kısmı da mevcut hesaplarında bu etkileşimleri elde etmeye karar verir. Ancak twitter hesaplarına bunu doğru şekilde yapmayı bilmediklerinden belki de yıllarca istedikleri seviyeye ulaşamazlar.

Twitter Nasıl Kullanılır? Nasıl Takipçi Arttırılır?

Twitter kullanmak isteyen kullanıcılar öncelikle platformun işleyişini öğrenmek isterler. Twitter sanılanın ve yaygın olanın aksine video ve fotoğraf paylaşım platformu değil, metin paylaşım platformudur. Elbette zamanla aldığı güncelleme ve yeniliklerle fotoğraf ve video yükleme, canlı yayın açma gibi özellikler gelmiştir. Ancak temel anlayışı metin paylaşımı üzerinedir. Dolayısıyla twittter kullanan kullanıcılar belirli bir karakter sayısında metin yazarak takipçileri ile paylaşor. Twitterı kullanıcılar ağırlıklı olarak herkese açık olarak kullanır. Ancak kişinin tercihine göre gizli kullanma seçeneği de elbette vardır.

Dünyada da oldukça popüler kullanılan platformlardan biri olan twitter, birçok kullanıcıya ve milyonlarca atılmış tweete sahiptir. Ücretsiz bir şekilde ve kolayca üye olunabilen twitterda da birçok popüler sosyal medya platformunda olduğu gibi etkileşim önemlidir. Özellikle de fenomen olmak isteyen ve twitterın tanınan kullanıcıları arasında yer almak isteyenler için bu oldukça önemlidir. Twitter kullanıcıları takipçi sayısına ve beğeni sayısına oldukça önem verir.

Twitterda en önemli etkileşimlerden biri olan takipçi sayısını arttırmak oldukça önemlidir. Özellikle twitterda popüleriteye ulaşmak isteyen kullanıcılar için en önemli faktörlerden biridir. Kullanıcılar twitterda takipçi sayılarını nasıl hızlı ve kalıcı bir şekilde arttırabileceklerini de merak ederler. İşte twitter takipçi sayısı arttırmada en çok kullanılan yöntemler…

 • Twitter profiliniz herkese açık olmalı. Bu sayede tweetleriniz beğenildiğinde ya da retweet edildiğinde diğer kullanıcıların karşısına çıkarak daha kolay yayılır. Bu da profilinizin görünürlüğünü arttırır ve takipçi kazanmanızı sağlar. Eğer gizli hesap kullanırsanız burada takipçi sayınızın artış hızı oldukça düşük olur.
 • Peofil fotoğrafı seçin. Ancak seçtiğiniz profil fotoğrafının kalıcı olması aslında twitter için önemli. Çünkü attığınız tweetleri sık sık gören kişiler, profil fotoğrafından da aşina olurlar. İster bir karakter ister bir nesne isterseniz anonim bir fotoğraf ya da kendi fotoğrafınızı tercih edebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınız özgün ve akılda kalarak dikkat çekici olsun. Bu da daha çok dikkat çekmenizi ve diğer kullanıcıların sizleri hatırlamasını sağlar. İsim tamlaması, sıfat gibi belirteçler içeren kullanıcı isimleri hem daha dikkat çekici olacak hem de daha önce duyulmamış özgün içerikler olacaktır.
 • Twitter herkes gerçek kimlikleri ile yer almak zorunda değil. Elbette başkalarını taklit etmek ya da fotoğraflarını kullanmaktan bahsetmiyoruz. Ancak kendi şahsi fotoğrafınızı, gerçek adınızı ya da bilgilerinizi paylaşmak zorunda değilsiniz. Twitter anonim olan popüler hesaplara da sahip olan sosyal medya platformlarından biridir.
 • Etkili ve dikkat çekici tweetler atın. Bu sayede yayılan tek bir tweetiniz bile size yüzlerce takipçi kazandırabilir. Twitter ağırlıklı olarak eğlenceli ve esprili tweetlerin hızlı etkileşim aldığı bir platformdur. Tüm mizah yeteneğinizi burada göstererek kısa bir sürede ciddi bir etkileşim almanız mümkün olur.
 • Gündemi takip edin ve gündemle ilgili paylaşımlarda bulunun. Özellikle bazı hassas konularda gündemi önemsemeden attığınız tweetler tepki toplayabilir. Ancak bunu yaparken gerçek ve doğal olmanız da önemlidir. Yapay ve sahte düşünceler de zamanla takipçilerinize geçerek sizden soğumalarına ve takipçi kaybetmenize sebep olabilir.
 • Toplumun antipatisini kazanmak için uğraşmayın. Doğal ve kendiniz olun. Bu kullanıcıların hoşuna gidecek ve dikkatlerini çekecektir. Bu sayede takipçi sayınızda da yükselme olur.
 • Diğer kullanıcıları siz de takibe alın. Bu sayede karşılıklı takipleşme durumundan da takipçi kazanırsınız. Rastgele önünüze çıkan hesapları takip etmek yerine kendi ilgi alanınıza uygun olan hesapları takip etmeniz daha yararlı olacaktır.
 • İletişimde olduğunuz popüler fenomenlerle arkadaş olun. Bu sayede etkileşimde bulunarak diğer kullanıcıların ve onun takipçilerinin ilgisini çekersiniz. Bu  da takipçi sayınızın artmasını sağlar.
 • Aktiflik oldukça önemlidir. Çok sık tweet atmanız oldukça yararlı olacaktır. Bu sayede takipçileriniz sizi unutmayacak ve diğer kullanıcıların karşısına da çıkma ihtimaliniz artacaktır. Bu durumda etkileşim ve beğeni alan tweetleriniz benzer gündeme sahip olan kullanıcıların karşısına çıkacaktır. Onların da beğenmesi ile hem tweet etkileşimlerinizi artacaktır hem de takipçi sayınıza olumlu etkisi olacaktır.
 • Flood yayınlayabilirsiniz. Yani hikâye ya da olay örgüsünü peş peşe yanıtlar şeklinde oluşturabilirsiniz.
 • Tweet diliniz oldukça önemlidir. Tweetleri yazdığınız dilin anlaşılır ve açık olması, herkesin kolaylıkla okuyabilmesi ve anlamasını sağlar. Bu da daha fazla kişiye hitap edebilmenizi sağlar.
 • Hashtag kullanımının ilk çıktığı platformlarından olan twitterda, ilgili konuyu içeren hashtagler yazabilirsiniz. Böylece o konuya özel arama yapan kullanıcılar da tweetlerinizi görür bu da takipçi sayınızın artmasına katkı sağlar.
 • Twitter takipçi satın alma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle twitterde ilk zamanlarınızsa attığınız birkaç tweetten sonra bu satın alma hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Abartı olmayacak ve göze batmayacak adetlerde takipçileri dilediğiniz zaman alabilirsiniz. Güvenilir sitelerden ve kaliteli hizmet veren sitelerden aldığınız takipçiler, gerçek hesaplardan olursa, zamanla takipçi sayınızda azalma olmaz.
 • Hedef kitlelerinizi önemseyin. Hitap etmek ve etkilemek istediğiniz hedef kitlenizi belirledikten sonra onlara uygun ve dikkatlerini çekecek içerikler üretmeye ve tweetler atmaya çalışın.
 • Twitter, her ne kadar metin paylaşım platformu olsa da görseller her zaman daha çok dikkat çeker. Fotoğraf ya da video içeren tweetler atmaya da çalışın.

Bu yöntemleri kullanarak twitter hesabınızdaki takipçi sayısını arttırabilirsiniz. Bunların bir tanesini uygulamak çok büyük katkı sağlamazken, ne kadar fazlasını uygularsanız o kadar fazla etkileşim alırsınız. Bu yüzden mümkün olduğu kadar fazlasını düzenli olarak uygulamaya devam edin. Zamanla bunun takipçi sayınızı arttıracağını göreceksiniz. Aynı zamanda bu süreçte sabırlı olmanız da önemlidir. Aradığınız popülerliği bir anda ve yüksek bir şekilde elde etmeniz elbette zor olacaktır. Ancak özellikle ilk etapta sabırlı olduğunuzda giderek daha hızlı etkileşim kazandığınızı fark edeceksiniz. Zaman harcamadan takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız smm panel kullanabilirsiniz. Smm panel denilince ise akla eniyipanel geliyor. Bu siteye üye olup hızlı şekilde takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

Her sosyal medya platformunun acı gerçeklerinden biri de etkileşim ve takipçi kazanmanın zor, kaybetmenin daha kolay olduğudur. Bu yüzden bu yöntemleri kullanarak takipçi sayınızı arttırırken, diğer taraftan takipçi kayetmenize sebep olacak davranışlardan da uzak durmanız gerekir. Aksi takdirde daha sonra eski durumunuza dönmeniz veya eski hızınızda etkileşim almanız oldukça zaman alır.

Twitter takipçi sayısı nasıl arttırılır merak edenler, tüm bunları öğrendikten sonra çok geç kalmadan da uygulamalıdır. Ne kadar çabuk başlarlarsa o kadar hızlı yol alırlar. Bu sayede de kısa sürede benzer hesaplara kıyasla hem daha popüler hem de daha tanınan hesaplar arasında yer alırlar. Siz de takipçi sayılarınızı arttırmak için bu yöntemleri düzenli ve sabırlı şekilde uygulayın ve zamanla farkı görün. Twitter etkileşim arttırmak ve takipçi kazanmak isteyen tüm kullanıcılar güvenilir ve maliyetsiz olan bu yöntemlerle başarılı şekilde etkileşim elde ederler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 34
2. Galatasaray 13 34
3. Beşiktaş 13 25
4. A.Demirspor 13 23
5. Trabzonspor 13 23
6. Kayserispor 13 23
7. Antalyaspor 13 19
8. Kasımpasa 13 18
9. Rizespor 13 18
10. Hatayspor 13 17
11. Ankaragücü 13 16
12. Sivasspor 13 15
13. Gaziantep FK 13 15
14. Karagümrük 13 14
15. Konyaspor 13 13
16. Pendikspor 13 13
17. Başakşehir 13 12
18. Alanyaspor 13 10
19. Samsunspor 13 8
20. İstanbulspor 13 8
Takımlar O P
1. Eyüpspor 13 33
2. Kocaelispor 13 29
3. Bandırmaspor 13 25
4. Göztepe 13 23
5. Gençlerbirliği 13 23
6. Bodrumspor 13 21
7. Sakaryaspor 13 20
8. Keçiörengücü 13 19
9. Ahlatçı Çorum FK 13 17
10. Erzurumspor 13 17
11. Boluspor 13 16
12. Adanaspor 13 15
13. Manisa FK 13 14
14. Şanlıurfaspor 13 14
15. Ümraniye 13 12
16. Pendikspor 0 0
17. Tuzlaspor 13 11
18. Giresunspor 13 9
19. Altay 13 5
Takımlar O P
1. Arsenal 13 30
2. M.City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. Aston Villa 13 28
5. Tottenham 13 26
6. M. United 13 24
7. Newcastle 13 23
8. Brighton 13 22
9. West Ham United 13 20
10. Chelsea 13 16
11. Brentford 13 16
12. Wolves 13 15
13. Crystal Palace 13 15
14. Fulham 13 15
15. Nottingham Forest 13 13
16. Bournemouth 13 12
17. Luton Town 13 9
18. Sheffield United 13 5
19. Everton 13 4
20. Burnley 13 4
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 35
2. Girona 14 35
3. Atletico Madrid 13 31
4. Barcelona 14 31
5. Athletic Bilbao 14 25
6. Real Sociedad 14 25
7. Real Betis 14 24
8. Getafe 14 19
9. Valencia 14 19
10. Rayo Vallecano 14 19
11. Las Palmas 14 18
12. Villarreal 14 15
13. Deportivo Alaves 14 15
14. Osasuna 14 14
15. Sevilla 13 12
16. Cadiz 14 11
17. Mallorca 14 10
18. Celta Vigo 14 8
19. Granada 14 7
20. Almeria 14 3