Teknopark Genel Müdürlüğüne Kandemir getirildi

Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin (Teknopark) ilk yönetim kurulu toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesinde yapıldı.

Teknopark Genel Müdürlüğüne Kandemir getirildi
banner628
Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (Teknopark) ilk yönetim kurulu toplantısı, Afyon Kocatepe Üniversitesinde yapıldı.

AKÜ ve Uşak Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştirilen Teknopark Yönetim Kurulu Toplantısı, Afyon Teknopark Anonim Şirketi (A.Ş.) binasında gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, başkanlığında yapılan toplantıda, Afyon-Uşak Teknopark A.Ş. Genel Müdürlüğüne Doç. Dr. Tuğrul Kandemir getirildi.

Solak, toplantıda yaptığı konuşmada, Afyon-Uşak Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluş süreci hakkında yönetim kurulu üyelerine bilgi vererek, Teknopark’ın ilin üniversite-sanayi ve üniversite-kent işbirliğine önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Doç. Dr. Tuğrul Kandemir ise Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlanarak kuruluş süreci tamamlanan Teknopark A.Ş'nin vakit geçmeden faaliyetlerine başlayacağını, başvuru için bekleyen şirketlerin ve öğretim elemanlarının sözleşme yapmak için davet edileceklerini söyledi.

Kandemir, Afyon ve Uşak'ta Teknopark destekleri konusunda bilgilendirme toplantılarına önümüzdeki hafta başlanacağını ve ilk etapta 10’a yakın işletmenin Teknopark'ta faaliyete geçeceğini dile getirdi.YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER