İYİ PARTİ UŞAK MERKEZ İLÇE BAŞKANI HAKAN SAVAŞ: SARAY EJDER MEYVESİ, HALK KURU SOĞAN YİYOR

banner601

İYİ Parti Uşak Merkez ilçe Başkanı Hakan Savaş yaptığı basın açıklamasında başkanlık sistemi öncesi fiyatlar ile şimdiki fiyatları karşılaştırdı. Hakan Savaş yaptığı açıklamada  “Yaklaşık bundan iki hafta önce Tüik enflasyon oranları ile alakalı raporlar açıkladı. Bizde bununla alakalı bazı araştırmalar yaptık ve açıklanan rapor yüzde 9.2 idi. Fakat halkın oranları bu rakamın çok üzerindedir ve bizde yaptığımız araştırma neticesinde bir açıklama yapacaktık. Ancak Ordumuzun başlatmış olduğu Barış Pınarı operasyonu na destek olmak için iki hafta erteledik. Sizlere iktisadi terimlerle değil de halkın ve Pazar’ın fiyatları ile temel ihtiyaçlarımız doğrultusunda bundan 15 ay öncesi yani başkanlık sistemine geçmeden önceki fiyatlarla dün itibari ile fiyatları ve oranları kıyasladık” diyerek rakamlarla ürünleriin fiyat artışlarını gösterdi.

Hakan Savaş “Saray ile halkın arasındaki uçurum o kadar açıldı ki saray da Ejder Meyvesini yeniyor. Biz bu meyveyi Uşak’ta, Kütahya da Afyon’da bulamadık. Onun için kendisi yerine resmini gösteriyorum. Saray Ejder meyvesi yiyor halk kuru soğan yiyor.

Ekonomi ana okulundan üniversiteye kadar eğitimini Fetö okullarında tamamlamış damada emanet. Hükümetin acilen ekonomiden anlayan bir bakan ataması gerekiyor” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER