CHP İL BAŞKANI SANCAR: "KAVGA İSTEMİYORUZ AMA İSTENİRSE KAVGADAN KAÇAN NAMERTTİR"

AK Parti Uşak İl başkanı Fahrettin Tuğrul’un seçim çalışmalarında Türk bayrağını kullanan Asım Kalelioğlu’nu eleştirisine CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar'dan çok sert cevap geldi.

CHP İL BAŞKANI SANCAR: "KAVGA İSTEMİYORUZ AMA İSTENİRSE KAVGADAN KAÇAN NAMERTTİR"
banner628
banner601

Nadi Sancar kavga istemiyoruz ama kavga istenirse kavgadan dönen namerttir dedi.

AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğruk’a cevap veren CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar:

“CHP liler olarak bu seçim süresince ortamı germeden, hangi siyasi düşüncede olursa olsun insanlarımızı kırmadan sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında bir kampanya sürdürelim istedik. Bugüne kadarda buna dikkat ettik. Ancak, Akp nin il yöneticilerinin partimiz ve adayımız hakkındaki açıklamaları bu hoşgörü ortamını bozmaya yöneliktir. Çünkü AKP 17 yıldır gerilim politikalarından beslenmektedir. Bizler bu ortamı bozmaktan yana değiliz. Eğer ki bu isteniyorsa bu kavgadan kaçanda namerttir.
Şimdi soruyorum Akp li yöneticilere
1- Tüm Devlet kuruluşlarından T.C ibaresi kaldırılırken nerdeydiniz. Yoksa Türklüğünüzü mü unuttunuz.
2- Adayımız Asım Kalelioğlu Fetö terör örgütüne savaş açıp mücadele ederken sizler Fetö nün Devleti ele geçirmesine göz yumup paralel yapı oluşmasına izin verdiniz.
3- Ders kitaplarından Atatürk ilke ve inkılapları kaldırılırken rüyada mıydınız.
4- Andımız kaldırılmasına kabul oyu verirken niçin tepki göstermediniz.
5- Adayınız Mehmet Çakın'ın çocuklarımıza cinsel istismarda bulunulan Ensar Vakfının yöneticisi olduğunu ne çabuk unuttunuz.
6- Aladağ da kız çocuklarımız cayır cayır yanarken bu fakir halkın çocuklarını tarikat yurtlarına teslim ettiğiniz için hiç vicdan azabı duydunuz mu.
8-Adayınız Mehmet Çakın'ın Fetö terör örgütüne üyeliğinden geçtiğimiz hafta içinde 15 yıl ceza alan Hazım Sesli nin kadim dostu olduğunu niçin açıklamıyorsunuz.
9-Çok şükür ki Adayımız Asım Kalelioğlu'nun
Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı olmasından başka Uşak ve Uşaklığı sevmekten başka bir suçu yok.
Bu açıklamalarım Akp lilerin iddialarına yanıttır. Umarım bu tartışmayı daha fazla ileri götürmeden burada bittiririz. Çünkü halkımız bizlerden kavga değil, hizmet bekliyor” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av.Fahrettin Tuğrul: “CHP Uşak Belediye Meclisi listesine HDP’nin eski il başkanını yazacaksın ve sonra Türk bayrağını kullanacaksın. Bu milleti kandıracaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar” demişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER