AK PARTİ´DE "KALE" GİBİ ADAY ADAYI

Halkın içinden geldiğini ve aday olup vekil seçildiği takdirde halkla iç içe olmaya devam edeceğini belirten Hamza Kale 24 saat telefonlarım vatandaşlara açık olacak dedi.

AK PARTİ´DE
banner625
banner601

AK Parti Uşak Milletvekili aday Adayı Avukat Hamza Kale, Eğitimcilik, Sivil Toplum ve Hukuk alanında yaptığı çalışmalara güvendiğini ve Ak Partiden Milletvekili Aday adayı olduğunu söyledi. Halkın içinden geldiğini ve aday olup vekil seçildiği takdirde halkla iç içe olmaya devam edeceğini belirten Hamza Kale 24 saat telefonlarım vatandaşlara açık olacak dedi.

Av. Hamza Kale gençliğinden itibaren bugüne kadar  Sivil toplum kuruluşları içinde yer aldı ve çalışmalar yaptığını belirtti .  Kale, 20 Yıl Öğretmenlik yaptığını ve 20 Yıldır da Hukuk alanında avukatlık  yaptığını belirterek çevresinin isteği üzerine milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

Milletvekili seçilmesi halinde İlçe ve merkezin sorunlarını bildiğini ve yerel yönetimlerle iş birliği yaparak, Teşkilatla işbirliği yaparak sorunların çözülmesi için çalışacağını söyledi.

HAMZA KALE KİMDİR

1960 yılında Uşak ili Eşme ilçesi Ahmetler köyünde dünyaya gelen Kale, İlkokulu Ahmetler köyü ilkokulu, ortaokul ve liseyi Salihli Lisesinde bitirdi. 1983 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu, 1984 yılında öğretmenliğe başladı. Uşak´ın büyük okullarında yıllarca öğretmenlik yapan Kale aynı dönemde Hukuk Fakültesini bitirerek 1996 yılında serbest avukatlık yapmaya başladı. 2004 yılında yılana kadar iki görevi birlikte yürüten Kale 2004 yılından bu yana Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü´nün Hukuk danışmanlığı yürütmekteydi. Kale aynı zamanda Uşak Barosunda kayıtlı serbest avukat olarak da çalışıyor. Ayrıca 10 yık Memur Sen İl Temsilciliği, uzun süre Hukuk Araştırma Derneği İl Temsilciliği ve İlim Yayma Cemiyeti, İHH, Mazlumder vb. sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalıştı. Kale evli ve ikisi erkek ikisi de kız olmak üzere dört çocuk babasıdır. Orta derece Arapça bilmektedir.

Hamza Kalenin bir oğlu ve bir kızı Öğretmen, Bir oğlu Avukat bir kızı da Doktor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER