AK PARTİ UŞAK MERKEZ İLÇE'YE ESKİ CEMAATÇİLER Mİ BAŞKAN YAPILACAK

Uşak AK Parti'de Merkez ilçe başkanı ataması sıkıntılı geçiyor.

AK PARTİ UŞAK MERKEZ İLÇE'YE ESKİ CEMAATÇİLER Mİ BAŞKAN YAPILACAK
banner601
Bir süre önce görevden alınan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser’in yeri Uşak Ak Parti teşkilatında hala doldurulamadı. 
Gelen bilgilere göre Ak Parti eski Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser İl Başkanı Servet Kuş ile birlikte Uşak Belediyesi hakkında bir dosya hazırlayarak Ak Parti Genel Merkezine sunduğu belirtilirken dosyanın içeriği hakkında net bir bilgi verilmedi. Diğer taraftan Ak Parti eski Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser’in Ak Parti Genel Merkezine verdiği iddia edilen dosyada, İl Başkanı Servet Kuş başta olmak üzere Uşak Belediyesi ile alakalı bir çok yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarının yer aldığı belirtiliyor. 
SERVET KUŞ  DARBEYİ ÖNCEDEN HABER ALDI MI?
 İddiaya göre Ak Parti eski Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser, Ak Parti Genel Merkezine il yönetimi ve Uşak Belediyesi ile ilgili hazırladığı dosyada İl Başkanı Servet Kuş hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. Turgay Eser’in Ak Parti Genel Merkezine İl Başkanı Servet Kuş’un darbeyi birkaç gün önceden haber aldığı iddia ediliyor. Ak Partili bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre iddianın doğru olduğunu fakat olayla ilgili Servet Kuş’un 15 Temmuz gününden bir hafta sonra 22 Temmuz günü KOM Şubeye  ifade verdiği ve bu ifadeden sonra yeğeninin polis olan eşinin tutuklandığı da gelen bilgiler arasında. 
Ayrıca Uşak Belediyesi ve iştiraki olan UTAŞ A.Ş hakkında da bir çok yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarına yer verilen dosyanın sunumu sonrası görevinden istifasının istendiği belirten Turgay Eser’in, İl Başkanı Servet Kuş, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Utaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen hakkında da iddialarda bulunduğu gelen bilgiler arasında. 
YENİ MERKEZ İLÇE BAŞKAN ADAYLARI ESKİ CEMAATTEN Mİ? 
15 Temmuz sonrasında iktidarın FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik başlatmış olduğu mücadelenin tam olarak başarıya ulaşmadığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu mücadele de sadece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte adeta yalnız bırakıldığını bir çok köşe yazarından ve kamuoyunda yapılan değerlendirmelerden izledik. Edindiğimiz bilgilere göre Turgay Eser’in görevden ayrılmasından sonra yerine gelecek isim üzerinde tartışmalar yaşanırken merkez ilçe başkanlığı konusunda Emlak Komisyoncusu Osman Ateş ve Keresteci Hikmet Kahraman’ın ön plana çıktığı gelen bilgiler arasında. Ancak her iki isminde cemaat yapılanması içinde olduğu kamuoyunda seslendirilirken geçmişte Hikmet Kahraman’ın Himmet toplantılarına katıldığı ve paralel yapı adına faaliyetlerde bulunduğu iddia ediliyor. Diğer taraftan Osman Ateş’inde 15 Temmuz darbe girişimi gününe kadar çocuklarının Paralel yapıya bağlı Özel Üftade Koleji olarak bilinen okulda eğitim gördüğü çıkarılan KHK ile birlikte okulun devlet tarafından kapatılmasıyla çocuklarını okuldan aldığı gelen iddialar arasında. 

OSMAN ATEŞ SERVET KUŞ’UN  HİKMET KAHRAMAN MEHMET ALTAY’IN ADAMI 

AK Parti Merkez İlçenin şekillenmesinde adeta güç savaşı da yaşanıyor. Bir yandan Belediye ve UTAŞ kanadı kendi avukatlarını yada adamlarını Merkez İşçe Başkanı Yapmak isterken İl Başkanı Servet KUŞ kendi adamı Osman Ateşi  başkan yapmak istiyor. Servet Kuş ve Osman Ateş’in neredeyse içtikleri su ayrı gitmiyor. 
Milletvekili Mehmet Altay ise hikmet Kahraman’ı Merkez ilçe başkanı yapmak istiyor. AK Partide Merkez ilçe başkanı kim olursa olsun sular durulacak gibi görünmüyor.

FETÖ’dEn TUTUKLANAN KAPORTACI AVNİ’DE ESKİ AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İDİ
Mesut Apaydın döneminde Nurullah Cahan  için gerekse Genel Seçimlerde AK Parti iç,n seçim çalışmalarına katıldı. Ancak geçtiğimiz hafta yapılan operasyon ile FETÖ iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yüzlerce gayrimenkulü bukunan ve son zamanlarda tehlike geldiğini anladığı için olsa gerek mal varlıklarını başkalarının üzerine yapan Avni Akgün’ün tutuklanması AK Parti’de endişeleri artırdı. Bir amanlar mağdur olarak ifade veren ancak cemaat ile bağlantısını kesmeyenler kendilerine de sıranın gelebileceği endişesine kapıldılar. 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 20:08
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
ak gençlik
ak gençlik - 4 yıl Önce

hikmet kahraman kaliteli ve iyi bir teşkilatçıdır ne alaka

servet
servet - 4 yıl Önce

ak partiye gece günüz küfür edenleri müdür yapmak için uğraşan kim. şimdide ilçe başkanı mı olacak mış. yakışır osmanıma.

uşaklı
uşaklı - 4 yıl Önce

ya burada en kaliteli adam ismail aydın muhasebeci olarak bildigimiz bu adam kımseyle ters düşmez . osman hikmet bunlarda olmaz da olmaz ....

SIRADAKİ HABER