YENİ DACIA DUSTER HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇEKİCİ

YENİ DACIA DUSTER HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇEKİCİ

YENİ DACIA DUSTER  HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇEKİCİ
banner282
Dacia, markanın en önemli modellerinden biri olan Duster’ı yeniliyor:
 
sağlamlığı vurgulayan dış tasarım ve tamamen yenilenmiş iç tasarım,
yepyeni ekipmanlar ve daha fazla opsiyon,
daha az yakıt tüketimi ve performans avantajı sunan motor seçenekleri.
 
Bir Renault Grubu markası olan Dacia, Türkiye’de yükseliş trendini sürdürüyor. 2012 yılını 10. sırada tamamlayan Dacia, 2013 yılında toplam pazarda marka sıralamasında 7. sıraya yükseldi. Türkiye, uluslararası platformda da Dacia satışlarında en başarılı ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye dünya sıralamasında 4. sıraya yerleşti.  
 
2010 yılında lansmanı gerçekleştirilen Dacia Duster üç yılda 450 binden fazla müşterinin gönlünü fethetti. Türkiye’de ise Duster müşterilerin en çok tercih ettiği dizel SUV modeli. Aynı zamanda 4x4 segmentinin de lideri. 
 
Yeni Duster Ambiance ve Lauréate olmak üzere iki farklı versiyon ile Türkiye’de 2 Aralık 2013 tarihinde 36.600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Yeni Duster
Dacia, Sandero ve Sandero Stepway’i yenileyip Lodgy ve Dokker modellerini pazara sunduktan sonra ürün gamını eksiksiz hale getiriyor ve Yeni Dacia Duster ile birlikte ürün gamı tamamen yenilendi.
 
Dış tasarımında değişiklik, iç mekanında devrim
Yeni Dacia Duster’ın ön yüzü, her yol koşuluna uygun bir otomobil olduğunu vurgulayacak biçimde iyileştirildi. Yeniden tasarlanan ızgaranın artık yeni bir hava giriş kanalı ve gündüz farlarına sahip çift optikli farları var. 
Aracın iç mekânı da yeni ön panel ile birlikte yeniden tasarlandı.
 
Yepyeni ekipmanlar ve iyileştirilmiş özellikler; üstelik hepsi Dacia fiyatlarıyla
Yeni Dacia Duster’da daha fazla özellik bulunuyor: elektronik denge programı (ESP) ve dört hava yastığı, Eco mode, gündüz farları, vites değiştirme göstergesi standart olarak sunuluyor. Buna ek olarak Dacia MEDIA NAV, hız ayar ve sınırlayıcı ve arka park sensörleri de opsiyon olarak müşterinin beğenisine sunuluyor. 
 
Ekstra çok yönlülük ve performans için genişletilmiş motor yelpazesi
Yeni Dacia Duster, 1.5 dCi motorun iki versiyonu ile sunuluyor: 90 bg ve 110 bg. Bunların her ikisi de daha düşük yakıt tüketimleri ile birlikte üstün sürüş özellikleri sağlıyor. Ayrıca, 1.6 16V 105 bg motorun benzinli ve LPG’li versiyonları da Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Yeni Duster’da sunulan Eco mode sayesinde sürücülere yakıt tüketimlerini azaltmada yardımcı oluyor ve sürüş tarzına ve yol koşullarına bağlı olarak CO2 emisyonları %10’a kadar azaltılabiliyor.
 
Yeni Dacia Duster akustik performans konusunda da iyileştirildi: araç içerisindeki gürültü seviyesi yarı yarıya azaltıldı.
 
Gerçek bir kompakt SUV
Yeni Dacia Duster, Duster’ı tam bir başarı hikâyesine dönüştüren bütün iyi nitelikleri barındırmaya devam ediyor. Buna, kullanımındaki çok yönlülük, 4x2 versiyonunun her yol koşulundaki becerileri ve 4x4 versiyonunun off-road kabiliyetleri de dahil.
 
Ve Dacia’nın temel değerlerine sahip: cömertlik, güvenilirlik ve yalınlık
Yeni Dacia Duster, diğer tüm Dacia’lar gibi 3 yıl /100,000 km
* garanti ile sunuluyor.
*Hangisi önce dolarsa 
YENİ DACIA DUSTER. HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK DUSTER 
Dış tasarımında değişiklik, iç mekânında devrim
Tartışılmaz bir 4x4 stili  
Aracın ön tasarımı iki adet krom kaplı şerit ile yeniden tasarlanmış bir ızgara ile şekillendirildi. Söz konusu ızgaranın artık yeni, aşağıya yerleştirilmiş hava giriş kanalı ve gündüz farlarına sahip çift optikli farları var.
Bütün bu yenilikler bir yandan aracın görüntüsünü ve sağlamlığını vurguluyor diğer yandan da sağlam maceracı özelliğini güçlendiriyor. 
 
 
 
 
“DUSTER” yazılı tavan barları otomobilin SUV karakterini vurguluyor. Yepyeni 16 inçlik “Koyu Gri” alüminyum jantlar ve “Çamur ve Kar” lastikleri ise Yeni Dacia Duster’ı daha dinamik kılıyor. 
 
 
Arkada ise, yeni aydınlatma grubu ön kısımdaki tasarım özelliklerini tamamlıyor; özellikle de krom kullanımı ile. Krom kaplı bir egzoz çıkış borusu ve 4x4 versiyonları için yeni “4WD” yazısı, araçtaki stil değişikliklerini tamamlıyor ve aracın kişiliğini güçlendiriyor.    
 
Yeni Dacia Duster artık yepyeni bir gövde rengi ile sunuluyor: Gri Füme. 
 
İçerideki büyük değişiklikler  
Yeni Dacia Duster’ın iç tasarımı dış görüntüsünün sunduğu vaatleri karşılayabilmesi açısından köklü biçimde yenilendi. Böylelikle, araç SUV segmentindeki sağlam yerini pekiştiriyor.
 
Yeni Duster’ın ön paneli tamamen yeniden tasarlandı. Yeni konsol, ön bölümün sunduğu sağlamlık duygusunu arttırıyor.
 
Yeni Dacia Duster’daki daha koyu kabin renkleri, otomobilin güçlü karakterini ve sağlam 4x4 özelliklerini ön plana çıkarıyor. 
Aracın konfor düzeyi yeni tasarlanan koltuklarla artırılırken, arka koltuk sırasının sırtlığı daha da güçlendirildi. 
Yeni Dacia Duster, deri de dahil olmak üzere üç yeni döşeme seçeneği ile sunuluyor. 
 
Yeni Dacia Duster, hem iç mekandaki hem dış mekandaki yenilikleriyle 4x4 dünyasına ait olduğunu vurguluyor.
 
   “Aracı, orijinal modelinin çekiciliği ve orantıları üzerine yeniden tasarladık. Izgara gibi kimliğe ait ayrıntılar modernize edildi. Bunun yanı sıra otomobilin 4x4 özelliklerini güçlendirdik ve beğenilen tüm özelliklerini koruduk. Yeni Duster, başlangıç DNA’sını sürdürürken daha da güçlü bir karaktere kavuştu.”
David Durand, Giriş Gamı Tasarım Direktörü.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER