OSMANLININ CANLANMASI VEYA AB SAÇMALIĞI…

Masalınız bitti AVRUPA BİRLİĞİ…
SİZE İHTİYACIMIZ YOK!..
Yunanistan’ın, Portekiz’in, İspanya’nın borçları ödeyebilme çizgisini çoktan aştı.
Ödeyemeyecekler… İFLAS bayrağını çekecekler.
 
Onlar kadar İNGİLTERE de bitmiş. Sırada İTALYA var. Çöküşlerini, bitişlerini daha ne kadar gizleyebilecekler… Bugüne kadar dünyada ne kadar yoksul ülke varsa tamamını sömürdüler. Medeniyet diye övündükleri zenginliklerini ona borçlular. O ülkelerin başına kendilerine körü körüne bağlı diktatörleri koydular. Halklarını yokluk ve sefalete mahkum ettirdiler. 48 fakir ülkede 1 milyardan fazla insan günde 1 Dolar’ın (150 kuruş) altında gelirle yaşamaya çalışıyor. Arapların petrolleri, Afrika‘nın ve Asya’nın yer altı ve yerüstü zenginliklerini tükettiler doymadılar.
 
Bize HASTA ADAM diyenlerin şimdi peş peşe AĞIR HASTA haline geldiğini ibretle izliyorsunuz. Geleceğe dönük ümitleri çoktan bitti. Artık çocukları bile yok. Onlar şimdi köpek yetiştiriyorlar. Çocuk yapana servet veriyorlar. Nikah kıyıp evleneni ödüllendiriyorlar. Askerlikten muaf tutuyorlar. Büyüyen çocukları da alkol, uyuşturucu ve sefahatten uzak tutmayı başaramıyorlar. Aileyi yok ettiler. Doğan çocukları da babasız, oralarda çocuklar babalarının kim olduğunu bilmiyor. Yıllardır aynı oyunu NÜFUS PLANLAMASI adı altında ülkemizde de oynadılar. 100 milyonluk Türkiye şimdilik hayal oldu. 73-74 milyona demir attık. Avrupa’daki soydaşlarımız Türkiye’ye dönüp iş kurma derdine düştüler. Göç tersine döndü.
Rahmetli Erbakan Avrupa Birliği’ni freni patlamış bir otobüse binen yolculara benzetirdi; “Kendileriyle beraber bizi de uçuruma yuvarlayacaklar, onun için binmeyelim. Onlar yarın bize muhtaç olacaklar, gelin sizi alalım diye yalvaracaklar, çünkü nesilleri hızla yaşlanıyor” derdi bundan tam 40 yıl önce… İşte 40 yıl önceden geleceği görebilen bir lider…
 
Dünyaca ünlü NEWSWEEK dergisinin son sayısında “TÜRKİYE GÜÇLENİYOR, OSMANLI GERİ DÖNÜYOR” diyor analizi yapan ünlü son çağ Avrupa tarihçisi Niall Ferguson…
 
Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sayın Selim KUNERALP’in; “AB’nin mızıkçılığından, sudan bahaneler bulmasından ANKARA BIKTI. AB’nin tavsiyeleri EVRENSEL kaideleri yaşattığı sürece dikkate alınabilir. AB, Türkiye üzerindeki ETKİ GÜCÜNÜ KAYBETTİ” sözleri bütün medyada yer aldı.
 
Bu yüzden AB bize gelecek vaad etmiyor. Diz çöküp yalvarmamızı, merhamet dilememizi bekliyorlar. Sahi siz hiç ALMANYA için VİZE kuyruğuna girdiniz mi? Gece 12’de sıraya gir, sabah 08:00’e kadar sırada bekle, sıran gelince onlarca evrakla içeri gir. Sıradakilerin %1’i zor vize alabilir. Vize alan da Almanya’ya girerken diz çökmekten beter hale getirilir veya geri gönderirler.
 
N.Fazıl KISAKÜREK’in “ZİNDAN” şiirindeki gibi;
“Saat 5 dedi mi bir yırtıcı zil,
Sayım var Malta’da, hizaya dizil
Tek yekün içinde yazıl ve çizil”…
 
Türkiye’yi Avrupa’nın dar kalıplarına sokmak isteyen; AB olmadan ASLA diyen HAYALCİLER!..
Umduğunuz dağları BUZ TUTTU…
Yunan adaları satılık, bence parası olan gidip hemen almalı, şanlı bayrağımızı hemen çekmeli.
Biliyorsunuz zaten oralar bizimdi. Suriye, Mısır, Tunus, Libya, Cezayir, Balkan ülkeleri, Asya’daki Türk Cumhuriyetleri ve koskoca İslam dünyası; Osmanlı’nın torunları TÜRKİYE’YE BAKIYOR…
 
CİHAN DEVLETİ olma yoluna giren TÜRKİYE; Avrupa gibi YOK OLMA yoluna girenlerin peşinde düşmeden KENDİ YOLUNA… ÖNÜMÜZ ÇOK AÇIK….
BAK, TANYERİ AĞARIYOR; DOĞRUL VE KENDİNE GEL!...
 
Ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül
Gel o bayıltan renklerinle gönlüme dökül
Vaktidir, ağlayan gözlerimin içine gül
Ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül
 
Selam ve dua ile…
YORUM EKLE