08.12.2018, 11:20

NURULLAH CAHAN’IN ADAMLARINDAN SERDAR TUNCER  CUMHURBAŞKANINA  ÇAKTIRMADAN ÇAKIYOR!

Serdar TUNCER,  bazı belediye başkanlarının ardından ağıt makamında bir yazı yazmış. Bu çerçevede Belediye başkanı Nurullah CAHAN’ın ardından  ağıt yakmış.  CAHANşöyle başarılı, böyle başarılı imiş! Neden aday gösterilmemiş anlayamamış. CAHAN’ın başarıları ve aldığı ödüller  Uşak’tan Ankara’ya yol olurmuş, falan filan! Sayın yazar siyasetten anlamazmış.  Öncellikle ağıt yaktığı diğer adayların gerçeğini ben bilemem. Ama CAHAN hakkındaki tespitlerini esas alırsam diğer illerin belediye başkanı adayı gösterilmeyen adayları içinde olumsuz düşünürüm. Söylediklerinden anladığım bu zat siyasetten anlamadığı.

Yazısının başlığını da “Ben Siyasetten Anlamam” olarak koymuş! CAHAN’ın yerine aday gösterilen aday da çok kıymetli bir adaymış, Kartal İmam Hatip Lisesi mezunuymuş! Yüksek tevazu sahibi olduğu anlaşılan Sayın TUNCER ironi yapıyor. İçten içe siyaseti kendisinden gayrısının anlamadığını anlatıyor!

İnsan söylemeden edemiyor. Siyasetten anlamıyorsunuz ama fitneden çok iyi anlıyorsunuzSayın  TUNCER!

Sizden biraz mertlik beklerdik.  Ne demek istediğinizi biz anladıkta  halkın tamamının anlamasını sağlamanız ne demek istediğini açardın. Söylemek istediğinizi açıkça söylemeniz, daha şık, daha harbi olurdu.   Siyasetten anlamam diyorsun ama meşrebinizce  çok iyi anlıyorsunuz! Zira meşrebinizin siyasetten anladığımaalesef  bu!

Bu köşeden  Serdar TUNCER’e bir büyüğü olarak seslenmek isterim.  Büyük dediysem yaş olarak büyüklüğü kastediyorum. Aman yanlış anlamayasınız.

Uşakta olan biteni bilmediğini umuyor ve öyle kabul ediyorum. Şayet öyle kabul etmeseydim Sayın TUNCER’eşunları söyler ve sorardım. 

Müslümanlık kelimesiyle, hırsızlık yolsuzluk eşkıyalık fiillerini yanana getirmekten anlar mısınız Sayın TUNCER? Müslüman kimliğinin lekelenmesi,  CAHAN’ın şahsında savunduğunuzu söylediğiniz tasavvufi ahlakın yerle yeksan olması sizi üzer mi?

FETÖ’cülerle işbirliği yapıp bir numaralı FETÖ düşmanı gibi davranmaktan anlar mısınız Sayın TUNCER?

FETÖ’cü olmayanları sosyal medyadan FETÖ’cü diye iftira  ve hakaret bombardımanına tutup, işbirliği yaptığınız ve FETÖ şüphesi içeren devlet görevlileri ile beraber tutuklatmak ve/veya  mahkum ettirmekten   anlar mısınız Sayın TUNCER?

Gazetecileri dağa kaldırıp gasp etmekten ve tehdit etmekten anlar mısınız Sayın TUNCER?

Uşak İstanbul Ankara ayaklı çete kurup kamuyu soymaktan, haram yemekten,  masum insanların günahına girmekten anlar mısınız Sayın TUNCER?

Ulusal ve yerel medya da ve sosyal medyada çete kurup, haysiyet cellatlığını sistematik hale getirerek insanları lekelemekten anlar mısınız Sayın TUNCER?

Bütün bu soruları neden sorardım?  Arkadaşınız ve dostunuz Sayın CAHAN’ın ismi bu tür bağlamlarda geçer de ondan! Bilmiyorsanız öğrenin.

  Sevincinizi paylaşıyoruz. İnşallah yaptığı yanlışlardan aklanırsa CAHAN’la bol bol sohbet eder, CAHAN’ın feyzine mazhar olursunuz!  Rabbim sizi sevdiklerinizle birlikte yargılasın. Bol bol tekrar ettiğiniz meşhur hadis şerif gereğince, ahiret yurdunda da CAHAN’la beraber olasınız!

2015   milletvekili seçimlerinde  Erol KORKMAZ Ak Parti’den  meşrebinizin aday adayı idi. CAHAN’ın ve Menzilin desteğini almıştı. Bütün belediye otobüslerinin üzerinde büyük bir tanıtım faaliyetine girişilmişti. Bu durumu Sayın Süleyman ÖZIŞIK yerinde tespit etmişti!  Bütün şehir ittifakla Erol KORMAZ’ı istiyordu!  Bunu gördüğünü söylüyordu. Ya kördü ya şaşı! Ulusal medyadan bu yazıları okuyan Uşak’lılar gülüyordu!

 O olmadı ama Ak Parti 1. Sırada Mehmet ALTAY’ın ardına 2. Sırada Eyüp Gökhan ÖZEKİN’i aday yaptı. Büyük bir hataydı. Sayın ÖZEKİN’de Menzilin desteğine mazhar oldu. Hatta galiba ortak oldu! Süleyman ÖZIŞIK gibi yazarlar erken zafer ilan ettiler. Hâlbuki Uşak’ta yaşayanlar durumu çok net görüyordu. Adaylar açıklandıktan hemen sonra Uşak siyasetini bilenler Ak Parti’nin ikinci vekili çıkaramayacağını yani bir vekil kaybettiğini çoktan görmüşlerdi. Benim gibi bir kısım insanlar söylediler ve yazdılar! Sonuçta seçim sonuçları bizi doğruladı. Siyasette atmasyonla davulcuyla zurnacıyla, göz boyama ve reklamla sonuç alınamayacağı ortaya çıktı.

Benim çok dikkatimi çeken bir husus var. Uşak’a gelen bazı yazar çizer ve konferansçı takımıbelediyenin faaliyetlerinden çok memnun kalıyorlar!  O kadar memnun kalıyorlar ki, o bazıları defalarca Uşak’a geliyor ve programlar yapıyorlar!  Belediyeye kaç para fatura kesiyorlar bilmiyorum!   Galiba bu fatura kesme kısmı başarının göstergesi oluyor! Bilemiyorum!

Fakat şunu biliyorum, dışarıda yaşayanların belediyenin başarısını ölçmesi mümkün değildir. Reklamcılık ve  medya faaliyetleriyle,  gözleri boyamaya yönelik ahlaksızca  yapılan illüzyon oyunları  başarıyı göstermez. Gelsin bir uzman heyeti harcanan parayla yapılan hizmeti ve kalitesini karşılaştırsın. Her şey ortaya çıkar. Takke düşer kel görünür.Ana caddeleri laleli direklerle pavyona çevirdiler. Gece kırmızı trafik ışığını fark etmeyip hata yapan şoförsayısının haddi hesabı yok. Sadece bu acayip ışıklandırmalara harcanan parayı araştırsanız sonucu görürsünüz. Ama bundan çok daha vahim işler de var. Yakında muttali olursunuz! 

Evet Sayın TUNCER, siz siyasetten anlamıyorsunuz. Ama reisten aldığınız güçle iktidarın nimetlerinden faydalanırken, Ak Parti’nin Uşak Belediye Başkanı AdayıÇAKIN’ın Kartal İmam Hatip Lisesi Mezunluğu’ndan bahsederek Reise çakmaktan anlıyorsunuz! Reisin medyası denen gazetede yazıp, reise çakıyorsunuz!  Fitne konusu çıkaracak ince konulardan çok iyi anlıyorsunuz! Zira şimdi tek derdiniz Uşak’ta ÇAKIN’ın kaybetmesini sağlamak! Bu sitede sizi faş ettim. Bu alçaklıkların arkasında kimler olduğunu açıkça yazdım. Sizin gibi  kıvırmadan ve  ima etmeden! “ORTAYA KARIŞIK SIZMA FETÖCÜLER MEHMET ÇAKIN’A SALDIRIYOR! AHLAKSIZLIK ZİRVEDE!” başlıklı makalemi okuyun lütfen. Bazılarının deve kuşu gibi başının  kumda, kıçının açıkta olduğunu görebilirsiniz belki!

 Sanıyorum bir de paradan anlıyorsunuz sayın TUNCER!TRT’de yıllarca çok ciddi paralara programlar yaptınız diye biliyorum. Yanılıyor muyum? Ramazan programınız kaldırılıncamuhalif  birtweet atmıştınız.  Öyle bir adamsınız ki,  sizin olmadığınız yerde Ak Parti kaybeder propagandası yapıyorsunuz!  Türkiye’de yüzde kaçı temsil ediyor sizin zihniyetiniz, hiç aklınıza geldi mi?    Devlet sizi temizleyecek, temizlemek zorunda! Kıblesini Kabe gösteren,  fakat gerçekte kıblesi para ve güç olan hiçbir hareket samimi değildir. Dahası Müslüman değildir ve olamaz.

Serdar TUNCER olarak iyi bir yerde durmuyorsunuz!  Kirli yapıları savunmanız, Nurullah CAHAN’a methiye düzmeniz başlı başına bir sorundur. Muteber gibi görünen insanlar kirli yapılara ve hakkındaki iddialar arşa çıkmış şüpheli kişilere methiye düzüyorsa, kirli yapılardan methiyecilere para pompalandığını herkesbilir. Bence yapmayın böyle şeyler! CAHAN hakkında www.usak.tv’nin hiçbir şekilde tekzip edilemeyen haberlerini bir gözden geçirin.

Eylül 2017’de Yeni Şafak Gazetesi’nde “Dert, devlet eliyle tarikatları tasfiye etmek değil; tarikat ve cemaat ehli kimseleri endişeye sevk ederek 2019’da AK Parti’nin devletten tasfiyesini sağlamaktır...”cümlesiyle iktidarı tehdit edince, Star Yazarı Ersoy  DEDE çevirdiğiniz numarayı görmüş  size şöyle seslenmiş:

Devlette cemaat yapılanmasının günün sonunda ortaya çıkardığı manzaranın faturasını ağır ödedik.. Kimse kusura bakmasın da bundan böyle devlette bu tip yapılanmalar ol-a-mayacak.!
- tarikat,
- cemaat,
- mezhepsel aidiyet,
- etnik aidiyet,
- hemşehricilik,
- okul kardeşliği,
- devrecilik…
Yok…
Artık kimse bu saatten sonra liyakatin dışına çıkıp referans aramayacak..

Kimse heveslenmesin..

Tehdit etmeyin bence

“… Dert, devlet eliyle tarikatları tasfiye etmek değil; tarikat ve cemaat ehli kimseleri endişeye sevk ederek 2019’da AK Parti’nin devletten tasfiyesini sağlamaktır...”diyor hazret.. Kendi zekasınca AK Parti’ye ama özellikle de Recep Tayyip Erdoğan’a istikamet veriyor.. “..Eğer bu adamların lafına uyar da tasfiyeye kalkışırsan, 2019’u göremezsin..”demeye getiriyor.. FETÖ de böyle başlamıştı..”

Ersoy DEDE çok doğru söylüyor. FETÖ’de böyle başlamıştı!

               Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey!/ Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi?/ "Tarih"i  "tekerrür"  diye tarif ediyorlar;/ Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?Demiş,  İstiklal Şairimiz Mehmet Akif. Rabbim ona rahmet  eylesin. Bizlere akıl izan ve istikamet nasip etsin. Vesselam.

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Namaz Vakti 27 Haziran 2022
İmsak 03:42
Güneş 05:33
Öğle 13:10
İkindi 17:05
Akşam 20:38
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31