UŞAK ÜNİVERİSTESİNDE HAKSIZ KADROLAŞMA ve MOBBİNG İDDİASI.!!!

UŞAK ÜNİVERİSTESİNDE HAKSIZ KADROLAŞMA ve MOBBİNG İDDİASI.!!!
banner628

Uşak Üniversitesinde atamaların torpil ile yapıldığına ilişkin tartışmalar ayyuka çıkmış durumda. Kurumda gerekli koşulları fazlasıyla sağlamasına rağmen onlarca öğretim elemanının kadrosu verilmiyor. Bunlarla birlikte Ulubey MYO’ya yapılan Müdür ataması bu işlerin Torpille mi? yapıldığı iddialarını gündeme getiriyor. Hatta yeni kriterlerde ne hikmetse YÖK’ten bir türlü çıkmıyor. İddiaya göre yandaşların kadroları verildikten sonra kriterler devreye alınacak. Neyse biz asıl konumuza gelelim. Konumuz Ulubey MYO’ya yapılan müdür ataması ve atanan bu kişinin önlenemez yükselişi ile Araştırma görevlileri ile ilişkileri.

R.N.A. isimli Dr. Öğretim Üyesi Uşak üniversitesine atanalı henüz 1 yıl bile olmamış. Atandığı bölüm Eğitim Fakültesinde Özel Eğitim Bölümü. Bu kişinin Lisansı Beden Eğitimi Öğretmenliği üzerine. R.N.A 20 yıl boyunca Amerika’da (???) Konsoloslukta sağlık danışmanlığı yapmış. Bu sırada doktora eğitimini tamamlamış. Doktora konusu Otizm üzerine. Eee konu Otizm olunca Özel eğitime yakışır demişler demek ki. Özel Eğitim bölüm başkanı tarafından bu kişinin özel eğitim ile ilgili yayınları yok, bu kişi Beden Eğitimci deyip itiraz etmesine rağmen Eğitim Fakültesine atamışlar. Bu kişinin ilk üniversite deneyimi burası. Tabii uşak üniversitesinde yetkin birçok hoca olmasına rağmen göreve başladığı ilk yıllarında Müdürlüğe layık görülünce hemen insanların aklına torpil iddiaları gelmiş. Bu hanımefendinin eşi (M.A) Spor-Toto Genel Müdür Yardımcısı ve Spor Bakanlığı Danışmanı. Üniversitede hiç kimse lojmanlarda oturamaz iken R.N.A. kampüsteki KYK lojmanlarında kalıyor…Eee nede olsa Bakan danışmanının eşi olsun o kadar..

Araştırmamızı yaparken öyle bir iddia ile karşılaştık ki artık Eğitimde son nokta….R.N.A. henüz göreve başlar başlamaz araştırma görevlileri ile toplantı yapıyor ve daha henüz toplantının başında onları tehdit ediyor. Daha sonra diğer işlemler sırasındada araştırma görevlilerine Mobbing yapmaya devam ediyor. Bunun üzerine araştırma görevlileri şikayet ediyor. R.N.A’ya mobbing şikayetiyle inceleme başlatılıyor. Tabi şikayet sonucunda bir şey çıkmıyor. Bu bir klasik…Hatırlarsınız Uşak Üniversitesinin ismi daha öncede Mobbing iddialarıyla gündeme gelmiş ancak altından bişe çıkmamıştı.  

https://www.ajanskamu.net/egitim/genc-arastirma-gorevlisi-gripten-mi-yoksa-mobbingden-mi-oldu-h102250.html

Peki soruşturma emri veren Dekanlık makamında kim var dediğimizde karşımıza daha önce ulusal basına haber konusu olan Dekan çıkıyor. Bu konu ile ilgili iddiada bulunmuyor, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

https://www.birgun.net/haber/usak-universitesi-nde-iltisaki-olan-kisi-dekan-yapilmis-307926

Maalesef Üniversitelerin geldiği durum bu. Bu konu ile ilgili sürekli kamuoyunu bilgilendirmemize rağmen bir dur diyen yok. Üniversitede kadro alamayan 100’den fazla kişi varken, özel şartlarla, makale isimleri ile kadro tahsisleri yapılmakta, ilgili ilgisiz kişiler alakasız bölümlere atanmaktadır. Buda onlara bir örnek. Daha başka örneklerde mevcut maalesef..

AYRICA; BU ATAMALARI UŞAKLI VE BİLİMSEL OLMAKLA ÖVÜNEN KİŞİ YAPMAKTADIR.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER