VALİ FUNDA KOCABIYIK ALTIN MADENİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Funda Kocabıyık, Eşme ilçesinde bulunan Kışladağ Altın Madeni'nde incelemelerde bulundu. 

VALİ FUNDA KOCABIYIK ALTIN MADENİNİ ZİYARET ETTİ
banner628
banner601

TÜPRAG Metal Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz tarafından karşılanan Vali Funda Kocabıyık, ilk olarak madenle ilgili kısa bir brifing aldı. Daha sonra maden sahasını gezen Vali Funda Kocabıyık, açık ocak, liç sahası ve döküm alanında inceleme yaptı.

Altın dökümüne katılan Vali Funda Kocabıyık, yaptığı açıklamada Türkiye'nin önemli yer altı kaynaklarına sahip olduğunu, bu kaynakların işlenmesi ile ekonomiye önemli katkı sağlandığını söyledi. 

Dünyanın en büyük ikinci, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük altın madeninin Uşak'ta bulunmasının gurur verici olduğunu aktaran Vali Funda Kocabıyık, "Tamamen Türk mühendisleri ve insan kaynağı ile yürütülen maden beni çok etkiledi. Burada gerçekten dünyaya model olabilecek bir maden alanı kurulmuş. Çevreye, ekolojik sisteme insana duyarlı şekilde faaliyet gösteren maden ayrıca ekonomimize önemli katkı sağlıyor." dedi. 

TÜPRAG Metal Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz ise 13 yıldır faaliyet gösteren madende bu güne kadar 92 ton altın üretildiğini, madende bin kişinin istihdam edildiğini ve güçlenen Türkiye ekonomisine katkı sağladıklarını söyledi. 

Ziyaret sırasında Vali Funda Kocabayık'a, Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş,  İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder,  Eşme Kaymakamı Murat Özdemir, Ulubey Kaymakamı Ozan Özaydın eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 02:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 2 yıl Önce

Kisladag Altın madeni Usak in Eşme ilçesinde değil, USAK IN ULUBEY ILCESINDE DIR....

SIRADAKİ HABER