UŞAK'TA Kİ KORONA ÖLÜMLERİ VE VAKALARI UMRE BAĞLANTILI ÇIKTI

UŞAK'TA Kİ KORONA ÖLÜMLERİ VE VAKALARI UMRE BAĞLANTILI ÇIKTI
banner601

Uşak'ta bugün Korona virüsünden ölen vatandaşımıza virüsün yine umreden gelenler tarafındna bulaştırıldığı ortaya çıktı. Umreden ilk gelen kişilerden ziyaretci kabul eden bir 72 yaşında bir kadın bugün yaşamını yitirdi. Yaşlı kadının 15 gündür Uşak Eğitim ve araştırma hastanesinde tedavi altında tutulduğ ve Korona Testelrinin de pozitif çıktığı bilgisi geldi. 
Kadının yaşadığı Banaz'ın Gürlek Köyü banaz Belediyesi ekipleri tarafındna dan dezenfekte edilirken köye girilş ve çıkışlarda kontrol altına alındı. Vefat eden kadının ailesinde herhangi bir bulguya rastlanmadı. 
UMREDEN GELENLERE EVDEN ÇIKMADAN DEYİP GÖNDERDİK
Korona virüsü Dünyada yayılmaya başlamasına rağmen  Umreden ilk gelenler Evde kalın denilerek hiç bir önlem alınmadan bırakıldı. ĞÜlke olarak ve vatandaş olarak olayın ciddiyetine varmadık. Onlarda evlerinde durmadıkları gibi ziyaretci kabul edip mevlütler bile okuttular. Kimi ziyaretci kabul etti kimi de daha yaşlı akrabalarını ziyaret etti. Korona virüsü de ne zyaıkki belki onları etkilemdi ama onlar taşıyıcı oldular ve yaşlı kronik rahatsızlıkları olanları etkiledi. Kimi karantinaya alınırken kimi de vefat etmeye başladı. Uşak'ta yaşanan iki ölüm olayında da Umreden gelenlerin ziyareti ile alakalı. Her ki vakada da ölenler umreye gitmemeiş ama umre ile bağlantılı ziyaretlerden virüs bulaşmuş. 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER