UŞAK'TAKİ TACİZ İDDİALARI

Uşak Valiliğinden, Karahallı ilçesinde bulunan lisede yaşandığı iddia edilen taciz olayına ilişkin soruşturmanın sürdüğü, soruşturmanın selameti ve ilçe kamuoyunun sükuneti için öğretmenin başka bir ilçede geçici görevlendirildiği bildirildi.

UŞAK'TAKİ TACİZ İDDİALARI
banner628
 Valilikten yapılan açıklamada, ilçedeki imam hatip lisesinde yaşandığı ve "cinsel taciz" olduğu iddia edilen konu hakkında kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı oluştuğu belirtildi.
Bu ve benzeri küçük iddia veya şikayet karşısında konunun üzerine hassasiyet, öncelik ve dikkatle gidildiği aktarılan açıklamada, bu konuyla ilgili de aynı yaklaşımla en kısa sürede işlem başlatıldığı vurgulandı.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Bir inceleme ve soruşturmaya dayanmayan iddiaların uluorta ve haysiyet cellatlığı mahiyetine büründürülerek yazılı ve görsel medyada algı oluşturmak amacıyla ısrarla yayınlanması kesinlikle bilinmelidir ki hem henüz çok küçük yaştaki yavrularımızın ruhen örselenmelerine hem kendileri hem de aile çevreleri üzerinde yaraların durmadan tazelenmesine sebep olmaktadır. Bahsi geçen iddialarla ilgili olayın intikalini takiben acilen inceleme görevlileri görevlendirilmiş, alınan ön rapora binaen de soruşturma derinleştirilerek etraflıca araştırılması talimatlandırılmış, iddiaların aksine öğretmenimiz açığa alınmamış, soruşturmanın selameti ve ilçe kamuoyunun sükuneti için başka bir ilçemizde geçici olarak görevlendirilmiştir. 
Bu hususların şimdilik halkımız tarafından bilinmesini, bu tür iddiaların mağdurlar veya aleyhlerinde isnat edilenler hakkında sonradan telafisi imkansız zararlar oluşturmamak amacıyla soruşturmalar bitene kadar başka bir açıklama yapılmayacaktır."
Açıklamada, "Halkımızın bu tür ispat edilmemiş ve henüz iddia ve itham noktasında bulunan yanlı ve kasti yönlendirmeler içeren beyanlara itibar etmemeleri, huzur ve adaletin temini açısından önemlidir" ifadesine yer verildi.


YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER