Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Uşak’ta da yapılan büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
banner628


Uşak'ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün  Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Bu gün  yapılan kutlamalara Uşak Valisi Salim Demir, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş,CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende kısa bir konuşma yapan Uşak Valisi Salim Demir, Cumhuriyetin 95. yıl dönümünün tüm yurtta olduğu gibi Uşak'ta büyük bir coşku içerisinde kutlandığını dile getirdi.
Vali Salim Demir Konuşmasında:
“Tarih sahnesine çıktığı günden bu yana bulunduğu coğrafyada huzur ve barış içinde yaşamayı başarmış ender milletlerden olan Türk Milleti, bu devlet tecrübesini ve diğer topluluklara örnek olan hayat felsefesini günümüze kadar taşımıştır.
Vatanın bütünlüğüne, bayrak ve bağımsızlığına kast edenlere cevap vermek noktasında Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde büyük bir Kurtuluş Mücadelesi veren bu millet, Cumhuriyetin ilanıyla emin ve kararlı adımlarla yürümeye devam etmiştir. Bugün de 29 Ekim 1923 yılında tüm dünyaya ilan edilen Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kuruluşundaki heyecan ve gururu aynı ruh ve hissiyatla 95. yılında yeniden idrak etmekte ve bu sevinci milletçe hep birlikte yaşamaktayız” dedi
Kutlama programı halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve geçit töreni ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 21:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer ergün
zafer ergün - 3 yıl Önce

İlklerin şehri Uşak bir başkadır menleketim.

banner633
SIRADAKİ HABER