UŞAK DERİ (KARMA) ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEN ÇEVRE YATIRIMLARI

Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi çevre yatırımlarına devam ediyor.

UŞAK DERİ (KARMA) ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEN ÇEVRE YATIRIMLARI
banner282
 Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi ; ‘’Daha temiz çevre, daha düzenli OSB’’ sloganıyla başlattığı çalışmalarını;  çöp konteynerleri, çöp toplama ve yol süpürme araçlarını hizmete sunarak devam ediyor.

Bölge Müdürlüğü bünyesinde 7 kişilik Çevre Denetim Birimi tarafından Bölge yollarının  sürekli temizlendiği,  çevrenin temiz tutulması, havanın kirletilmemesi konusunda firmaların uyarıldığını belirten  Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı; Geçtiğimiz aylarda başlatılan ağaçlandırma ve fidan dikimleriyle peyzaj düzenleme  çalışmalarının ardından, Bölge firmalarının evsel atıklarının düzenli olarak toplatılması için   çöp konteynerleri satın alınarak bölgeye dağıtıldığını,

konteynerlerden çöplerin taşınması için çöp aracı ve bölge yollarının sürekli temizlenmesi için de yol süpürge aracı satın alındığını açıkladı.

Organize Sanayi Bölgemizde çevreyi koruyarak üretim faaliyetlerinin sürdürülmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Karahallı açıklamalarını ;’’ 5 yıllık süresi 20 temmuz 1016 tarihinde dolacak olan Atık Su Arıtma Tesisinin deşarj konulu çevre izni , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Uşak İl Müdürlüğü tarafından yapılan analiz ve değerlendirmelerin sonucunda  26 Haziran 2016 tarihinde 5 yıllığına yenilenmiştir. Arıtma tesisimizin verimli çalışması için revizyon yatırımlarını sürdürüyoruz. Bu yatırımlarımızın ve sürekli denetimlerimizin olumlu sonuçlarını da alıyoruz. Haziran ayında Aydın’da Büyük Menderes Havzası'nın korunmasıyla ilgili yapılan toplantıda sunulan raporda; Atık Su Arıtma Tesisimiz, Büyük Menderes Havzası'nda verimli çalışan ilk 5 tesisten biri olduğu ve ayrıca revizyon ihtiyacı olmayan tesisler arasında yer aldığı açıklanmıştır. Geçtiğimiz yıl Zafer Kalkınma Ajansı’ndan destek alınarak tesis edilen koku giderme ünitesini  sağlıklı olarak çalıştırmak suretiyle kötü koku salınımını önledik.’’ şeklinde tamamladı.


Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER