UÇAK SEFERLERİ 10 OCAK`TA BAŞLIYOR

UÇAK SEFERLERİ 10 OCAK`TA BAŞLIYOR

UÇAK SEFERLERİ 10 OCAK`TA BAŞLIYOR
banner601
Uzun süredir uçuş yapılmayan Uşak Havalimanı, 10 Ocak 2014 günü yeniden uçuş seferlerine açılıyor.
 
Uşak'ta, özellikle sosyal medyada adına kampanyalar düzenlenerek ilgi çekilen ve yeniden uçuşlara açılması gündeme taşınan Uşak Havalimanı'nın süreci nihayet sonuca ulaşmak üzere. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmadan kısa bir süre önce Uşak çevre yolunun temel atma törenine gelen eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'dan söz alan Uşak Ak Parti İl Başkanı Basri Yıldırım'ın girişimi ile Uşak yeniden uçmaya hazırlanıyor.
 
Konuyla ilgili olarak Bora Jet Uşak acentesi Aşigo Tur'un sahibi Kazım Battal Uçuş konusuyla ilgili bilgileri kamuoyuyla paylaştı. 10 Ocak 2014 günü itibarıyla Uşak - İstanbul uçak seferlerinin karşılıklı olarak başlayacağını söyleyen Battal şöyle devam etti; "Pazartesi günleri sabah 09: 35'te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı' ndan kalkacak olan uçak 10: 30'da Uşak Havalimanı'na inecektir. Geri dönüş ise saat 11: 00'de Uşak Havalimanı'ndan kalkacak ve 11: 50'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı' na ulaşacaktır. Çarşamba ve Cuma günleri ise sabah 07: 00'de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkarak 07: 55'de Uşak Havalimanı'nda olacaktır. 08: 25'de tekrar Uşak'tan havalanacak olan uçaklar, 09: 20'de İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı'na ulaşarak şuan için haftanın üç günü karşılıklı seferler olacaktır." Dedi.
 
Şehirlerin gelişmesinde ulaşımın katkısının hiçbir zaman göz ardı edilemeyeceğini belirten Battal; "Uşak'ın gelişimi ve yatırımcıların cazibe merkezi olarak Uşak'ı görmesindeki en büyük faktör uçak seferlerinin olmasıdır. Gerek yapılan Termal yatırımlar, gerek her geçen gün büyüyen Uşak Üniversitesi ve Uşak Sanayisi için uçak seferleri büyük önem taşmaktadır. Bu bağlamda 10 Ocak'ta yeniden başlayacak uçak seferleri 68 kişilik yeni nesil turboprop denilen ATR 72500 model uçaklarla yapılacaktır. Talebin artması durumunda sefer sıklığı artırılacaktır. Bilet fiyatları ise kampanyalı tarife ile 54 TL'den başlayan ve kademeli olarak artan fiyatlar uygulanacaktır." Diyerek Uşak' ın yeni uçuş seferlerine açıklık getirmiş oldu.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER