Türkiye’nin Değerleri, Gelecek Değerleri Yaratıyor Ve Paylaşıyor Projesi

Türkiye’nin Değerleri, Gelecek Değerleri Yaratıyor Ve Paylaşıyor Projesi

Türkiye’nin Değerleri, Gelecek Değerleri Yaratıyor Ve Paylaşıyor Projesi
banner628
UNICEF’in okul öncesi eğitim projesine destek vermek, çocuklara eşit eğitim fırsatı oluşturmak amacıyla geliştirilen ‘Türkiye’nin Değerleri, Gelecek Değerleri Yaratıyor ve Paylaşıyor’ projesi, Karaca Porselen’in katkıları ile hayat buldu.
Türkiye’nin kendi alanlarının önde gelen başarılı isimleri Ara Güler, M. Rahmi Koç, Ayşe Kulin, Müjdat Gezen, Nilüfer Yumlu, Ajda Pekkan, Latif Demirci, Kerem Görsev, projeye eserleri ile katkıda bulundular. Ara Güler fotoğraf, M. Rahmi Koç kendi çizdiği yelkenli, Ayşe Kulin ’Hayal’ adlı kitabından bir cümle, Müjdat Gezen yaptığı yağlı boya bir tablo, Nilüfer kendi çizdiği çiçek desenleri, Ajda Pekkan kendi çizdiği yıldız deseni, Latif Demirci karikatürü, Kerem Gorsev ise kendi bestelemiş olduğu bir notayı göndererek projeye destek verdiler. Bu çalışmalardan esinlenerek kahve fincanlarını tasarlayan ünlü İspanyol tasarımcılar Marco Palomegue ve Fran Aniorte, her eser için büyük bir titizlikle uğraştı. Her biri birbirinden şık ve özel olan fincanlar ikili kutularda satışa sunuldu.
Karaca Porselen mağazalarından ulaşılabilecek fincan satışlarından elde edilen gelir ise, UNICEF’in dar gelirli bölgelerdeki okul öncesi eğitim çalışmalarında kullanılacak.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER