Toçoğlu, Pamukovalı Muhtarlarla Buluştu

Toçoğlu, Pamukovalı Muhtarlarla Buluştu

Toçoğlu, Pamukovalı Muhtarlarla Buluştu
banner628
İlçe muhtarları ile buluşmalarına Pamukova’da devam eden Başkan Toçoğlu, istikrar vurgusunda bulundu. 13 yıllık güven ortamının Sakarya’ya da kazandırdığını aktaran Toçoğlu, net bir mesaj verdi; “Bizim Sakarya için yapacak daha çok işimiz var. İstikrarlı bir siyasi atmosferde şehirlerimizi geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. İnşallah 1 Kasım bunun için milat olacak.”
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova bölgesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Gerçekleştirilen programa Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Zafer Poyraz ve Ayhan Kardan, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, büyükşehir bürokratları ve muhtarlar katıldı.
BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Programın açılış konuşmasını yapan Pamukova Belediye Başkanı Keser, “Muhtar kardeşlerimle siyaset hayatına başladım. Muhtarlarımız bizim kolumuz kanadımızdır. Büyükşehir Belediyemizin ilçemizde başlatmış olduğu kanalizasyon hattının inşası tamamlandı. İçmesuyu hattı çalışmaları da devam ediyor. Pamukova’ya yapmış olduğu yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na ilçemiz sakinleri adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
KANALİZASYON HATTI TAMAMLANDI
Başkan Toçoğlu toplantıda yaptığı konuşmada; “Yaklaşık bir milyonluk yatırımla bölgeye bir içmesuyu deposu ve 7,5 kilometrelik Kazımiye Mahallesi İçmesuyu Hattı kazandırdık. Yıllardır suyun çıkmadığı yüksek bölge için 7 kilometrelik içmesuyu hattı, 50 metreküplük içmesuyu deposu ve terfi merkezi inşa edildi. Artık Kazımiyelilerin çeşmelerine kesintisiz ve bol su ulaşıyor. Ayrıca 17 milyonluk yatırımla ilçeye 77 kilometre kanalizasyon hattı inşa ettik. Bu çok ciddi bir yatırımdı. İlçemize hayırlı olsun.”
İÇMESUYUNA GÜVENCE
“Pamukova’ya 82 kilometre uzunluğunda içmesuyu hattı da kazandırıyoruz. Çalışmalar devam ediyor. İçmesuyu projelerimizin yanı sıra, ilçemizin altyapı ağını daha da güçlendirmek için 5 milyonluk yağmursuyu projesi geliştirdik. Pamukova’nın tüm mahallerini sağlam altyapıyla buluşturduk. 1. Sınıf içmesuyunu da hemşerilerimizin çeşmelerine ulaştırıyoruz. İçmesuyu hattında çalışmaların tamamlanmasıyla asfalt programına devam edeceğiz. Etaplar halinde arterleri yeni yüzüne kavuşturuyoruz.”
NEHRE ATIKSU KARIŞMAYACAK
“Büyükşehir Belediyesi olarak Pamukova’da altyapı ve içmesuyu çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Pamukova - Geyve Ortak Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapım çalışmaları da sürüyor. 40 bin dönüm arazi üzerinde hizmet sunacak tesislerde Pamukova ve Geyve’nin tüm atıksuları en ileri düzeyde arıtılacak. Bu işlemden sonra atık sular doğal ortama deşarj edilecek. İnşallah bu proje ile Sakarya Nehri’ne atıksu karışmayacak.”
15 BİN TON ASFALT
“İlçemizde altyapı ve içmesuyu çalışmalarının tamamlandığı mahallelerimizde derhal asfalt işlemlerini başlattık. Pamukova’da 3 milyonluk proje kapsamında 15 bin ton asfalt kullandık. Şuanda içmesuyu çalışmalarının devam ettiği bölgelerimiz var. İnşallah bu alanlarda da bir an önce asfalt çalışmalarını başlatacağız. Pamukova, Büyükşehir’in güçlü hizmet elini en iyi hisseden ilçelerimizden biri. Bu doğrultuda ilçemiz güçlü hizmetlerle buluşmaya devam edecek.”
İSTİKRARA İHTİYAÇ VAR
“Önümüzde önemli bir seçim var. Büyükşehir Belediyesi olarak çok kısa bir zaman içerisinde ilçelerimize köklü yatırımlar inşa ettik. Ekonomik temelleri sağlam, istikrar ve güven ortamının haiz olduğu bir hükümetle Sakarya kazandı. Bu 13 yıldır böyleydi. Bizim daha Pamukova ve Sakarya için yapacak çok işimiz var. İstikrarlı bir siyasi atmosferde şehirlerimizi geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. İnşallah 1 Kasım bunun için milat olacak.”
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER