Sultandağı’nda Engelliler İlk Kez Kaymakamlık Makamına Çıktı

Sultandağı’nda Engelliler İlk Kez Kaymakamlık Makamına Çıktı

Sultandağı’nda Engelliler İlk Kez Kaymakamlık Makamına Çıktı
banner628
Afyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesi Hükümet Konağı’nda yapımına başlanılan engelli asansörü gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Sultandağı Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Taşkın, ilk kez kaymakamlık makamını gördüklerini söyledi.
Sultandağı ilçesinde Hükümet Konağı’nın engelli asansörü hizmete açıldı. Açılışı İlçe Kaymakamı Muhammet Emin Güngör ve Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Taşkın birlikte yaptı. Kurum Amirleri ve Engelliler Derneği üyelerinin de bulunduğu açılış sonrasında, Kaymakam Güngör’ün davetlisi olan Engelliler Derneği üyeleri makamda ağırlandı. İlk defa Kaymakamlık makamına çıktıklarını belirten engelliler söz konusu hizmetten duydukları memnuniyetlerini dile getirirken, engelsiz yaşama destekleri için Kaymakam Güngör’e teşekkürlerini ifade etti.
İlçe Kaymakamı Güngör ise “Şimdiye kadar engellilerimizle görüşmelerimizi bina önünde ya da bahçede yapmak durumunda kalıyorduk. Asansörümüzün yapılmasıyla aramızdaki engelleri kaldırırarak gerek şahsıma yapılan ziyaretlerde, gerekse engellilerimizin kurumlarımızdaki iş ve işlemlerinde yukarı katlara erişimlerini sağladık. Asansörümüzün tüm engelli ve yaşlılarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER