Objektifler Zeytinburnu’na Çevrildi

Objektifler Zeytinburnu’na Çevrildi

Objektifler Zeytinburnu’na Çevrildi
banner628
Zeytinburnu’nu anlatan en iyi kareyi yakalamak için bu yıl 5’incisi düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılımlar başladı. Birinci gelenin 6 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmanın son başvuru tarihi 4 Aralık Cuma günü sona erecek.
Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğiyle organize edilen geleneksel fotoğraf yarışmasında amaç, Zeytinburnu’nun herhangi bir bölgesinde çekilmiş, renkli veya siyah-beyaz bir fotoğrafla ilçenin en iyi görüntü ve kompozisyonunu yakalayabilmek. Bu amaçla fotoğraf makinesine sarılan amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, dereceye girmek için deklanşörlere basmaya başladı.
Ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in seçici kurul üyeleri arasında yer alacağı jüride; Haluk Çobanoğlu, İsmail Küçük, Murat Gür ve Mustafa Yılmaz gibi usta fotoğraf sanatçıları da yer alacak.
4 Aralık Cuma günü sona erecek olan kıyasıya mücadelenin sonunda dereceye girenlere verilecek ödül listesi ise şöyle: Birinciye 6 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3 bin TL, Zeytinburnu Belediyesi Özel Ödülü 2 bin TL, Jüri Özel Ödülü bin 500 TL, Mansiyon Ödülü bin TL ve Sergilenmeye Değer Eser Ödülü olarak 500 TL. Geleneksel fotoğraf yarışmasında katılımcılar, para ödülünün yanı sıra ayrıca fotoğraflarını sergileme ve Zeytinburnu’nu anlatan birçok tanıtım filminde ve kitaplarında yer alma fırsatını da yakalayacak.
Sadece online üzerinden gerçekleştirilecek olan fotoğraf yarışmasına başvuru yapmak için “www.tfsfonayliyarismalar.org” sitesinden kayıt yaptırmak yeterli.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER