Eski Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:

Eski Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:

Eski Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:
banner628
Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye geliştikçe, ilerledikçe onu bacağından aşağı çekmek isteyenlerde eksilmiyor. Bizim 1 Kasım seçimleri öncesinde hangi partiye oy verecek olursak, tercihimizi nasıl kullanacak olursak olalım demokrasiye ve gelişmişliğe yapılacak katkı hangi düzeyde olacak olursa olsun hafta sonunda gerçekleştirilmiş olan terör hadisesi yalnızca vatandaşımızı, devletimizi ve milletimizi hedef almamıştır aynı zamanda insanlığı hedef almıştır" dedi.
Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Manisa’ya gelen eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma ilçesinde Halk Eğitim Merkezi yeni binasının temel atma törenine katıldı. Bülent Ecevit Parkı içerisinde Halk Eğitim Merkezi binası temel atma töreni düzenlendi. Törene Taner Yıldız’ın yanı sıra Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti İl Başkanı Zülfikar Gürcan, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile vatandaşlar katıldı.
Geçtiğimiz yıl yaşanan ve 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından Soma’yı ziyaret etmek istediğini belirterek konuşmasına başlayan Taner Yıldız, "Geçtiğimiz yıl içersinde büyük bir acıyı gönlümüzden, kalbimizden hissettiğimiz bu acıyı Soma’da yaşayan bizler maden şehitlerimizi bir kez daha anarak Soma’yı yerinde ziyaret etmek istedim. Türkiye geliştikçe, ilerledikçe onu bacağından aşağı çekmek isteyenlerde eksilmiyor. Bizim 1 Kasım seçimleri öncesinde hangi partiye oy verecek olursak, tercihimizi nasıl kullanacak olursak olalım demokrasiye ve gelişmişliğe yapılacak katkı hani düzeyde olacak olursa olsun hafta sonunda gerçekleştirilmiş olan terör hadisesi yalnızca vatandaşımızı, devletimizi ve milletimizi hedef almamıştır aynı zamanda insanlığı hedef almıştır. Bizler bugün burada Halk Eğitim merkezimizin temel atmasını ve Türkiye’nin gelişmesini ve bizim refah seviyemizin gelişmesini bütün detaylarıyla beraber konuşacakken yine bir acıdan bahsediyoruz. Her zamankinden güçlü olmaya mecbur olduğumuz ve her zamankinden daha fazla güçlü olmak zorunda olduğumuz bir yapı içerisinde birliğe ve beraberliğe ve dayanışma içerisinde olmaya aynı şekilde hep beraber olmaya mecburuz. siyasi partilerin daha üstünde ve daha ötesindeki bir konudan bahsediyorum" dedi.
Bu ülkenin idaresine konan güçlü iradenin 13 yıldan beri bu ülkeyi 3 katına çıkarttığına dikkat çeken Yıldız, "Ama birlik ve beraberliğimize konan hedefler aynı şekilde engellenmeye gayret ediliyor. Buna müsaade etmeyeceğiz. Her zaman tek başına iktidarlarla kazanılan Türkiye’nin bütün kazanımları koalisyon hükümetleriyle beraber belhava edilmek istendi. Bakın son 60 yıla 70 yıla Türkiye’nin siyaset tarihinde bunu görürsünüz. O yüzden bizler kampanyanın en önemli noktasının Türkiye’nin Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a varıncaya kadar acılarını paylaşarak küçülteceği ve sevinçlerini yine paylaşarak artıracağı bir Türkiye oluşturmamız lazım. Bunun aksine hiçbir şekilde müsaade etmemek gerekiyor. Bizler Türkiye’nin gelişimine hiçbir ayrım yapmaksızın katkı koymak lazım" diye konuştu.
MANİSA’NIN EĞİTİMİNE 800 MİLYON TL KATKI
Yıldız konuşmasına şöyle devam etti:
"Soma’nın gelişimine zihni, beyni, kalbi bütün gelişimine katkı koyacak olan Halk Eğitim Merkezi’nin kamu özel sektör hiçbir ayrım yapılmaksızın sendikalarımızın ve işçi kardeşlerimizin işverenlerimizin hayırseverlerimizin hükümetimizin hiçbir ayrım gözetmeksizin bu yapıyı gerçekleştiren katkı koyanlara teşekkür ediyorum. Biz 13 yılda yaklaşık 800 milyon TL’ye yakın Manisa’nın eğitimine katkı koyduk. Bizler çok fazla televizyon izleyen bir o kadar internet takip eden ama çok az kitap okuyan bir millet haline dönüştük. Bu kabul edilebilir bir durum değil. TUİK’in rakamlarına göre günde yaklaşık 6 saat televizyon izliyoruz 3 saat internet takip ediyoruz. Ama ortalama bir dakika kitap okuyoruz. Her 100 kişiden 4,5 kişi kitap okuyor. Halk Eğitim Merkezi’nin birçok amacı var ama bunlardan bir tanesi ve en önemlisi kitap okuma alışkanlığımızı tekrar kazanmak."
Konuşmaların ardından 5 katlı olacak Soma Halk Eğitim Merkezi binasının temeli dualar eşliğinde atıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Soma Kaymakamlığı, Soma Belediyesi, Türkiye Maden İşçileri Sendikası ve Soma Çocuk Gelişim Merkezi’nin işbirliği ile yapılacak olan Soma Halk Eğitim Merkezi’nin kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.
MADEN ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ
13 Mayıs 2014’teki Soma faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisinden 39’unun kabrinin bulunduğu Soma Maden Şehitliğini de ziyaret eden Yıldız, şehit madencilerin kabirlerine tek tek karanfil bıraktı. Yapılan duaların ardından Yıldız, hava yoluyla İstanbul’a geçti.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER