Cumhurbaşkanımız Yakın Koruması, Şehit Polis Memuru Mehmet Çetin Mezarı Başında Anıldı

Cumhurbaşkanımız Yakın Koruması, Şehit Polis Memuru Mehmet Çetin Mezarı Başında Anıldı
banner628
banner601

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a suikast için görevlendirilen FETÖ üyesi teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan koruma polisi Mehmet Çetin'in Yoncalı köyünde bulunan şehitlikteki mezarı başında tören düzenlendi.

Törene, Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, şehit polis memuru Mehmet Çetin'in babası Hüseyin, annesi Nazife Çetin ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesinin ardından Vali Funda Kocabıyık, şehit babası Hüseyin Çetin ve protokol üyeleri ile birlikte Şehit Mehmet Çetin'in kabrini ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Şehitlik ziyareti sonrası Yoncalı köyünde oluşturulan Şehit Mehmet Çetin hatıra ormanına ağaç diken Vali Funda Kocabıyık  ve protokol üyeleri daha sonra Yoncalı Köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Funda Kocabıyık yaptığı konuşmada 15 Temmuzun Türk Milleti’nin ne kadar necip bir millet olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayarak, “Türk milleti çok badireler atlattı. Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. Milli Mücadelenin yürütüldüğü toprakların içinde yer alan Uşak, düşman işgalinin nasıl bir şey olduğunu, memleketi düşmandan korumanın nasıl bir şey olduğunu çok iyi bilmektedir. Bu devletin temelleri birçok bedel ödenerek atıldı. O bedellerden bir tanesi de Çanakkale’dir. Çanakkale'de biz 15 yaşındaki çocuklarımızı şehit verdik.” dedi.

15 Temmuz'un aslında bir işgal girişimi olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık “15 Temmuz'da asıl maksat memleketimizde ciddi bir iç savaş çıkartıp, doğuyu YPG ve PKK'ya teslim etmek ve orada bir Kürdistan kurdurmak, batıda da Birleşmiş Milletler askerlerinin gireceği kargaşa ortamı oluşturmaktı. Ama bu büyük millet buna müsaade etmedi. Tankların altında kendisi ezildi ama bayrağını ve milli değerlerini ezdirmedi. İşte o gece Yoncalı köyümüz de bir şehit verdi. Şehitlerimizin  annesi,  babası, eşi ve çocukları bizlere emanet. Bizler Devlet olarak her zaman onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yeter ki Devletimiz her zaman güçlü olmaya devam etsin, Allah devletimize zeval vermesin, milli birliğimizi bozmasın.” diye sürdürdü.

15 Temmuz gecesi herkesin şehit olmaya hazır olduğu söyleyen Vali Funda Kocabıyık “15 Temmuz gecesi sivili, askeri ve polisi ile Türk Millleti canını ortaya koyarak bu vatanı alçaklara teslim etmedi. 15 Temmuz’un en zor yanı hainliğin kendi insanlarımız içinden gelmesidir. Düşmanın düşman olduğunu bilir, ona göre davranırsınız. Ancak 15 Temmuzda vatanı parçalamak isteyenler kendi insanlarımız içinden çıkan, üniformasına ve vatanına ihanet eden hainlerdi. Bundan sonra bu gibi ihanetlerin yaşanmaması için evlatlarımızı Devletimize emanet etmemiz gerekir. Allah milletimize bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Ancak, tüm dünya bilmelidir ki bin kere aynı şey yaşansa bu necip millet bin kere daha erkeğiyle, kadınıyla, yaşlısıyla genciyle, milli ve manevi değerlerini koruyacak, hainlere ve düşmanlara geçit vermeyecektir.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından vatandaşlarla sohbet eden Vali Funda Kocabıyık sorunlarını dinledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER