Bakan Zeybekci İtalya’da Mbtg Standını Ziyaret Etti

Bakan Zeybekci İtalya’da Mbtg Standını Ziyaret Etti

Bakan Zeybekci İtalya’da Mbtg Standını Ziyaret Etti
banner601
"EXPO 2015 Milano Türkiye Milli Günü Etkinlikleri" kapsamında İtalya’da bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Mehdi Eker, Güneydoğu Anadolu İhracatçıları Birliği çatısı altında bulunan Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu’nun (MBTG) standını ziyaret etti.
Ziyaret sırasında MBTG Başkanı Surur Aydın, Bakan Zeybekçi’ye sektör ve tanıtım faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Bulgurun milli bir yiyecek olduğunu ve tanıtımına büyük önem verdiklerini ifade eden MBTG Başkanı Mehmet Surur Aydın, “Türkiye’den getirdiğimiz bulguru, 10 bin adet 150 gramlık keseler halinde fuardaki ziyaretçilere İngilizce ve İtalyanca pişirme tarifleriyle birlikte dağıtıyoruz. İtalya’da milli yiyeceğimiz olan bulgura odaklanacağız. Bundan sonra katılacağımız fuarlarımızda aynı şekilde dağıtıma ve organizasyona devam edeceğiz” dedi.
Bakan Zeybekçi ise MBTG’yi gerçekleştirdiği başarılı tanıtım faaliyetlerinden dolayı tebrik etti. Bakan ve beraberindeki heyet daha sonra ünlü Türk şefler tarafından hazırlanan makarna ve bulgur tatlısını tattı.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER