Atatürk Havalimanı'nda Terör Saldırısı 28 Şehit 60 Yaralı

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan terör saldırısında ilk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybetti.

Atatürk Havalimanı'nda Terör Saldırısı 28 Şehit 60 Yaralı
banner628
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısı

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan terör saldırısında ilk belirlemelere göre 28 kişi hayatını kaybetti, 6'sı ağır 60 kişi de yaralandı. 
Sağlık Bakanlığı'ndan yaralılara ilişkin açıklama
Yaralılar patlamanın ardından olay yerine sevk edilen 49 ambulans ve 5 UMKE ekibi aracılığı ile hastanelere taşındı.

Yaralılar, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Özel harekat ve bomba imha ekibi sevk edildi
Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamanın ardından, olay yerine özel harekat ve bomba imha ekibi sevk edildi. 

Dış Hatlar Terminali'nde ölen ve yaralananların olduğu patlama sonrası, havalimanı girişlere kapatıldı. Havalimanına, yalnızca polis ve sağlık ekipleri ile görevlilerin girişine izin veriliyor.

Polis helikopteri de havalimanı üzerinde uçuş yapıyor.
Başbakan Yıldırım'dan kriz masası oluşturulması için talimat
Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanında meydana gelen patlama ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi. 

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım, patlamanın ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala ile İstanbul Valisi Vasip Şahin'i telefonla arayarak, olay hakkında bilgi aldı.
"İlk belirlemelere göre 28 civarında şehidimiz var"
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bana verilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişte bir terörist önce kaleşle etrafı tarayıp sonra kendisini patlatmıştır. İlk belirlemelere göre, yaklaşık 28 civarında şehidimiz var, 60 civarında da yaralı olduğu söylenmektedir." dedi.
Yayın yasağı getirildi
RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, Başbakanlığın talebi üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.
"Hastanelerde kan ihtiyacı bulunmamaktadır"
Sağlık Bakanlığından açıklama
Sağlık Bakanlığından, Atatürk Havalimanındaki patlama sonrasında, saat 21.55'te üç ambulansın olay yerine intikal ettiği ve toplam 23 ambulansla olay yerinde yaralılara müdahale edildiği, olay yerinden tüm yaralıların 112 ambulanslarıyla hastanelere nakledildiği bildirildi. 

Sağlık Bakanlığınca, Atatürk Havalimanında meydana gelen patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, patlama sonrası, saat 21.55'te üç ambülansın olay yerine intikal ettiği bildirildi.

Toplam 23 ambulansla olay yerinde yaralılara müdahale edildiği ifade edilerek, olay yerinden tüm yaralıların 112 ambulanslarıyla hastanelere nakledildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 00:29
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER