FİLLER KARINCALARDAN KAÇACAK

Topluma yön vermeye çalışanlara toplum mühendisi diyorlar. Aslında bunlar günümüzün modern kahinleri; bu kahinler müneccim, sihirbaz, illüzyonist gibi değişik isimlerde de anılıyorlar. Bunlar bazen bilim adamı, alim, akademisyen, profesör kimliğiyle bazen başarılı zengin iş adamı olarak. Bazen politikacı bazen de gazeteci köşe yazarı şapkasını giyerek bize yeryüzünde güzel huzurlu bir cennet vaat ediyorlar. Halbuki bu cennette hava, su, toprak kirletilmiş. Kavga, terör, savaş ve menfaat boğuşmaları geleceğimizi ve ufkumuzu karartmıştır. Tabiatta genleriyle oynanmayan bir şey kalmamıştır.

 

BİR- Bütün dünya ABD batıyor diyor. Ama dolar yükseliyor. Siz bunu anlaya biliyor musunuz?

İKİ- Dolar; kağıdı altına çeviren sihirbazlıktan başka ne?

İkisi de gerçek... bu gerçek piyasanın ne kadar sun’i yapmacık oyunlara alet edildiğini gösteriyor. İndi-bindiler le insanların çalışarak kazandıklarını ceplerinden çalıyor. Avrupa’da ve Amerika’da çöpe giden gıdalar iki Afrikayı doyurabileceği söyleniyor.

 

Parada ki oyundan, cambazlıktan; siyasetteki yapmacılığa, göz boyamaya bir bakalım.

Bugün pek çok düşünür on yıl önce ikiz kuleleri ABD’nin kendisinin yıktığını bunu İslami terör kılıfına uydurarak İslam dünyasından iki milyon insanın kanına girdiğine inanıyor.

İRAN’ın varlığı ve çıkışları; ABD’nin bölgede baskı kurması için bir gerekçe.

 

İSRAİL de böyle bir İRAN dan çok MEMNUN. Niye; çünkü batı dünyasını böylece baskı altında tutuyor.

İRAN’DA MEMNUN. Dünyanın kendisine yaptığı baskıyı gerekçe gösterip; içeride istediği denetimi sağlıyor. Sonuçta kriz herkesin işine geliyor.

 

JAPONYA, ALMANYA, ÇİN, ARAB ÜLKELERİ trilyonlarca dolar stokladılar. O kadar dolar basmak zor iş. ABD, bir dosya yaprağına 1 trilyon dolar yazıp tahvil diye ellerine verdi.

 

ABD ye karşı koz olarak topladıkları trilyon dolarları elden çıkarıp satsalar; ABD ve sistem bir anda çökecek; satamıyorlar. ABD çökse ellerindeki trilyonlarca dolar kağıt parçası olacak. Doları yaşatmaları dolaysıyla Amerikayı yaşatmaları gerekiyor. Elinde dolar olan bütün merkez bankaları ve ülkeleri çöker. Almanya çökerse EURO da çöker. Tam bir baş belası.

Dolar zaten ABD’nin parası değil, Amerika bu parayı belli bir yıllık faizle kiralıyor. Parayı amerikan derin devletinin KİT’leri üretiyor. Yeni öğreniyoruz ki Kennedy yeni bir para sistemine geçeceği için öldürülmüş. Saddam dolarla değil, euro ile petrol satacağım deyince diktatörlüğü bitti. Ülkesi bugün kan çanağı...

 

ABD ve batı; GELECEĞİNİ TÜKETMİŞ ülkeler SAVAŞ, KRİZ, SÖMÜRÜ DÜZENİ olmazsa saltanatlarını sürdüremezler.

İletişim ve İnternet insanları gerçeklerle yüz yüze getirdi; ve FİLLER KARINCALARLA BAŞ EDEMEZ HALE GELDİ.

 

Yazıyı peygamberimiz (S.A.V.) günümüze ışık tutan mübarek sözleriyle noktalıyım.

“ İlerde insanlar üzerinde çok aşırı yanıltıcı ve aldatıcı seneler gelecek... O devirde yalancı doğru sanılacak, doğru da yalancı gösterilecek. Hain; emin ve dürüst sanılacak... Dürüst ve emin olan da hain olarak gösterilecek... O devirde insanların en sefihi, en rezili ve en ahlaksızı olanlar halka hitap edecekler.( Halkı aldatmak için....)

Sefih:Beyinsiz, sefaya düşkün, malını haram yerde harcayan...

YORUM EKLE