VALİ OKUR: OSB SEÇİMLERİNDE KİMSEYE BASKI YAPMIYORUZ

Vali Ahmet Okur Uşak OSB seçimleri demokratik ortamda yapılacak kimseye baskı yapmıyoruz dedi.

VALİ OKUR: OSB SEÇİMLERİNDE KİMSEYE BASKI YAPMIYORUZ
banner628
 Yaklaşan Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanlık seçimlerinde listeler ve isimler üzerinde kulislerde yapılan tartışmalar üzerine isimler mevcut başkan Mehmet Kavak ve Halil Ağaoğlu üzerinde yoğunlaşırken Uşak Valisi Ahmet Okur'un dün yaptığımız haber üzerine bugün Uşak Valiliğinin resmi internet sitesinden bir yazılı basın açıklamasında bulundu. Seçimlere Vali Ahmet Okur baskı yapıyor iddiası ortalığı karıştırdı başlıklı haberimizde İşadamı Mehmet Kavak'a UOSB Başkanlığına yeniden aday olmaması için baskı yapıldığı yönünde iddialar olduğunu ve işadamlarının bu durumdan rahatsızlığını belirtmiştik.
 
Bu haberimiz üzerine Uşak Valisi Ahmet Okur bu sabah saatlerinde Uşak Valiliğine ait resmi internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.

AÇIKLAMADA

İlimizde faaliyet gösteren, ilimiz ve ülke ekonomisine üretim ve istihdam konusunda önemli katkılar sağlayan sanayi bölgelerimiz arasında yer alan Uşak Organize Sanayi Bölgemizde önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimlere ilişkin bir internet haber sitesinde yayınlanan bir haberle ilgili olarak;

 Vali Okur açıklamasında "İlimizde faaliyet gösteren, ilimiz ve ülke ekonomisine üretim ve istihdam konusunda önemli katkılar sağlayan sanayi bölgelerimiz arasında yer alan Uşak Organize Sanayi Bölgemizde önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimlere ilişkin bir internet haber sitesinde yayınlanan bir haberle ilgili olarak;
İlimizdeki müteşebbislerimiz ile birlikte yurt içi ve yurt dışı yatırımcıların faaliyet gösterdikleri organize sanayi bölgemizin asıl gayesi üretim ve ticari faaliyetler olup, demokratik bir olgunlukla yapılacak seçimler sonucunda ortaya çıkacak olan yönetimden tek beklentimiz ilimize ve ülkemize daha fazla katkı sağlamalarıdır. Bunun ötesinde, yönetimin teşekkülü sürecinde sanayici ve iş adamlarımızın iradelerine ipotek koymamız, herhangi bir baskı veya yönlendirme yapmamız kesinlikle söz konusu değildir. Bu iddia aslında işadamlarımızın iradesine saygısızlık niteliğindedir.
Uşak Valisi olarak ilimizin kalkınma ve gelişmesi yönünde, tüm girişimcilerin yanında olduğumuzu belirtir, yapılacak seçimlerin hayırlı olması temennisiyle tüm sanayici ve iş adamlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim." Dedi.

Vali ahmet Okur'a öncelikle açıklaması için teşekkür ediyoruz. Açıklamasını da aynen yayaınlıyoruz. İnşalla dediği gibi demokratik bir seçim olur olur. 
Ama kimin baskı yapıp yapmadığı kimlerle görüşülüdüğü ve kimlerle tek liste çıkması konusunda görüşldüğü tarafımızdan adım adım malumdur. Bütün sanayicin dilinde olan konuşulan konuları görmezden gelmek ne ili yönetenlere nede bizlere yakışmaz. 
Birilerine baskı yaparak sanayiciyi yönlendirmek yerine ozman atayın OSB başkanını tam olsun. Kimsede seçim stresine liste stresine girmesin. 

SEDDAR YAVUZ'DA AYNISINI YAPMIŞTI

Bundan önceki Valimiz Seddar Yavuz'da OSB seçimleri konusunda müdahil olmuş ve ağır bir hüsrana uğramıştı. Valilerin bu tür seçimlere müdahale etmesi maalesef sanayicin şevkini kırmaktadır. Sanayici ters tepki göstermektedir. Vali bey'in işaret ettiği Başkan adayı Halil Ağaoğlu işinde gücünde dürüs bir sanayicidir. Ama yıllarca Ticaret Odası Meclis Başkanlığı Oda Başkanlığı yapmıştır ve Uşak'a katkısı tartışılır. Ayrıca Halil Ağaoğlu neredeyse yılın 6 ayını yurtdışında geçiren yoğun çalışan bir işadamıdır. OSB ye katkısı bu anlamda tartışılır. 

ÇİMENTO OPERASOYONU MU?

Şimdi bir konuya daha değinmekte fayda var. O da OSB 'nin mahkemelik olduğu çimento Fabrikası işi. Şimdi OSB Yönetimi değişitiğinde esas hesaplar kitaplar bunun üzerinemi yapılıyor ona bir bakmak lazım. 

MÜSİAD CEPHESİNDE DURUM NE 


Bu arada Mehmet kavak'ın yanı sıra MÜSAD'ın da seçim ile ilgili çalışmaya devam ettiği ve Halil Ağaoğlu'nun listesini açıklamasından sonra bu hareketliliğin arttığı gelen bilgiler arasında. YORUM EKLE
YORUMLAR
alkış alkış alkış
alkış alkış alkış - 5 yıl Önce

usak.tv çok güzel özetlemişsiniz..kim çalışıp osbyi adam gibi yönetecekse o gelmelidir..vali karışmıyorum diyor ama kimler ne kulisler yapıyor..bu işin sonu nereye varacak..eski yönetim hakkkında söylentileri bilmem ama Allah var güzel çalıştılar..biz yeni yönetimin de güzel çalışmasını ve sanayiciyi rahatlatacakişler yapmasını istiyoruz..siyaseti burada istemiyoruz..

GERÇEK
GERÇEK - 5 yıl Önce

bizde yedik

banner633
SIRADAKİ HABER