UŞAK ÜNİVERSİTESİ VE GEDİK PİLİÇ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Uşak Üniversitesi İle Gedik Piliç Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ VE GEDİK PİLİÇ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
banner599
 Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri TİC. SAN. A.Ş. (Gedik Piliç) arasında eğitim-öğretim işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan, Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri TİC. SAN. A.Ş. (Gedik Piliç) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurullah Şanlı ve Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları katıldı.

-Rektör Çelik: “Gedik Piliç ile imzalanan protokol ile 2016-2017 eğitim öğretim yılında Uşak Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümüne kesin kayıt yaptıran yüksek puanlı 10 öğrenciye karşılıksız burs verilecektir. Burs miktarı öğrencinin öğrenim gördüğü yıllar içerisinde Eylül-Haziran ayları arasında 10 ay süreyle verilecektir.”

Rektör Prof. Dr. Sait Çelik imzalanan protokolün, Uşak Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde eğitim-öğretim gören I. ve II. Öğretim öğrencilerinin mesleki tecrübelerini ve bilgi birikimlerini arttırmak üzere, Gedik Piliç’de dönem içi ve dönem sonu staj ve ders uygulamaları yapmayı ve bilimsel ve teknolojik bilgi paylaşımını kapsadığını söyledi. Rektör Çelik, Gedik Piliç’in Türkiye’nin önemli bir gıda şirketi olduğunun altını çizerek “ Gedik Piliç ile imzalanan protokol ile Gıda Mühendisliği Bölümünde not ortalaması 4.00 üzerinden en az 2.50 olan öğrencilerimiz Gedik Piliç işletme ve laboratuarlarında staj ve ders uygulaması yapacaklar. Ayrıca Gedik Piliç, üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümündeki mesleki eğitime destek vererek gıda üretim sektöründe daha nitelikli öğrencilerin ilgili programı tercih etmesini sağlamak, öğrencilerin başarılarının teşvik etmek ve ülkemiz ekonomisinde önemli bir yer tutan gıda sektöründe bilgi, beceri ve donanım sahibi Gıda Mühendislerinin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla burs sağlayacaktır. Karşılıksız burs, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Uşak Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümüne kesin kayıt yaptıran yüksek puanlı 10 öğrenciye verilecektir. Burs miktarı öğrencinin öğrenim gördüğü yıllar içerisinde Eylül-Haziran ayları arasında 10 ay süreyle verilecektir. Gıda Mühendisliği Bölümü ile imzalanan protokoller çerçevesinde başka kurum veya kuruluşlardan burs alan öğrenciler Gedik Piliç tarafından verilecek burstan yararlanamayacaklar. Şehrimizin ve ülkemizin önemli şirketleriyle imzalanan bu protokoller ile Gıda Mühendisliği Bölümümüzde öğrenim gören öğrenicilerimizin yaklaşık yüzde 25’i burslu okuma fırsatı yakalamış oluyorlar. Gedik Piliç ile imzaladığımız protokolün herkese hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri TİC. SAN. A.Ş. (Gedik Piliç) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik ise üniversite-sanayi işbirliği adına imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti ve birlikte yapılacak projeler ile sektörün çok daha iyi seviyelere taşınacağını dile getirerek, başta Rektör Prof. Dr. Sait Çelik olmak üzere tüm üniversite personeline ve öğrencilerine başarılar diledi.

banner595


Kazım ŞEN

banner592
YORUM EKLE
banner591
SIRADAKİ HABER