UMPAŞ'TA HİLMİ ALPER SALTANATI SONA ERECEK Mİ?

Uşak’ın ilk ve tek Holdingi olan 5 Bin ortaklı UMPAŞ Holding’te bu gün genel kurul var.

UMPAŞ'TA HİLMİ ALPER SALTANATI SONA ERECEK Mİ?
banner601

Holding zarar etmesine rağmen Yıllardır ortakları kar payı dağıtacağı iddiasıyla oyalayan ve her seçim dönemimde TV ve basına çıkarak yeni yeni vaatlerde bulunan ancak hiç birini gerçekletiremeyen Hilmi Alper’i devirmek isteyen büyük ortaklar bir araya geldiler.

Çetin Türk tarafından bir başkasının hissesi devir alınarak yönetime sokulan Hilmi Alper 6 ay gibi kısa bir süre sonra Çetin Türk’ü oyuna getirerek istifa etmesini sağladı ve yönetimi ele geçirdi. 9 Yıllardır UMPAŞ’ın başında bulunan Hilmi Alper büyük ortakları yanına çekerek çeşitli vaatlerle kongrelerde hep başkan olmayı başardı. Ancak bir türlü UMPAŞ Holding’i kara geçiremedi. Üstelik Holding 230 Milyon TL borçlu hale geldi.

Geçtiğimiz yıllarda Fabrika arazisini Holdinge satış göstererek holdingi kar etmiş gösterip kar payı dağıtmaya kalkan Hilmi Alper’in bu oyunu SSPK tarafından fark edildi ve bu satış iptal edildi. Ancak bu satıştan dolayı 1 milyon lira civarında damga vergisi vb vergiler ödenmek zorunda kaldı.
Geçtiğimiz yıl kıl payı başkanlığı yeniden alan Hilmi Alper kongren önce verdiği röportajda Seranova’yı Uluslararası Marka Yaptığını anlatarak Hintli ortaklar ile ortak yatırımlar yapacağını yenilikler yapacağını anlattı.

Bu gün yapılacak kongrede Büyük Hissedarlar bir araya gelerek Enver Dağdagül’e destek kararı aldılar. Dağdagül plastiğin başarılı yönetici Enver Dağdagül ile Hilmi Alper arasında çekişmeli bir seçim olması bekleniyor.

Hilmi Alper geçtiğimiz yıl verdiği röportajda yine bol keseden sallayarak aşağıdaki demeci vermişti. Ama bu vaatlerin hiç biri gerçekleşmedi. 500 Kişiye daha iş imkanı sağlacaklarını idda eden Hilmi Alper daha işçi çıkardı ve bir çok işçi ile de mahkemelik oldu.

Hindistan menşeli bir firmayla Türkiye’de yeni bir yatırım yapıyoruz

Bir ay önceki Hindistan ziyaretimde görüştüğüm firmalar içerisinde iki tanesi bize ortak yatırım teklif etti. Bizde kendi yapacağımız yatırımların dışında da ilave bir yatırım gündeme aldık birçok yerde bilinen hem kalınlığı daha az olan hem de 120 santimetreye 240 santimetre,1 metreye 3 metre tarzında büyük plakalar üretebilen laminant sistemlerimizi Hintlilerle beraber yapmaya karar verdik.50.000 metrekarelik kapalı alanda yeni 2 hat ile yeni bir fabrika yatırımı yapmış olacağız.

Yeni yatırımız ile 500 kişiye istihdam imkanı sağlanacak. İkinci bölümün yatırımını da onlarla ortaklaşa yapmayı planlıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki süreç içerisinde iki büyük yatırım var. Bu iki yatırımın her ikisi de 2018 yılı içerisinde bitmiş olacak. Ülkemizde daha fazla istihdam ve ekonomiye katkıda bulunmak bizi ziyadesiyle gururlandırıyor.

‘’Savunma sanayisi alanında üretime başlıyoruz’’
Yeni Birlik Makine ismiyle makine fabrikamız var. Son iki yıldır makine sektörümüzdeki yatırımlarımıza seramikle birlikte hız kesmeden yatırım yapıyoruz. 8 adet yeni makine yatırımı yaptık. Bunların hepsi işleme merkezi, bunlarla hem kendimizin hem de 4-5 tane fabrikanın kalıplarını üretiyor ve revizyonlarını yapıyoruz. Bunun dışında SASAD dediğimiz askeriyeye parça imal eden savunma sanayicileri derneğine de üyelik başvurusunda bulunduk. Onlar da bunu incelemeye aldılar. Ayrıca savunma sanayi içerisinde yer alan bir firma ile görüşmelerde bulunduk ve fason olarak onlara üretim yapmaya başladık. Bundan sonraki dönemde eğer rüştümüzü ispatlarsak SASAD’a girip silah sanayisine de parça üretir hale gelmek istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 01:21
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
berkant karabacak
berkant karabacak - 1 yıl Önce

Biranonce parami verin ahirette iki elim yakanizda olacak bizi kandirdiniz size asla hakkimi helal etmicem

SIRADAKİ HABER