"TERMAL TURİZMDE YENİ DESTİNASYONLAR" ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Uşak Valisi Salim Demir:

"TERMAL TURİZMDE YENİ DESTİNASYONLAR" ÇALIŞTAYI BAŞLADI
banner628
banner629

"Uşak kısa süre içinde termal turizmde önemli atılım gerçekleştirecek"

Uşak Valiliğince düzenlenen "Termal Turizmde Yeni Destinasyonlar" çalıştayı başladı.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) konferans salonunda düzenlenen çalıştayın açılış konuşmasını yapan Uşak Valisi Salim Demir, ilin önemli jeotermal kaynaklara sahip olduğunu söyledi.

Özellikle Banaz İlçesi Hamamboğazı bölgesi ile merkeze bağlı Kayağıl köyü yakınlarında tesisleşmenin başladığını belirten Vali Demir, "Uşak kısa süre içinde termal turizmde önemli atılım gerçekleştirecek." dedi.

Çalıştayda Türkiye'deki termal kaynaklar ve Uşak özelinde sunumlar yapılacağını ifade eden Vali Demir, termal kaynakların özel teşebbüsler tarafından daha verimli kullanımı için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise Türkiye'nin her alanda geliştiğini belirterek termal turizmin önemine değindi.

AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, konuşmasında kent ekonomisine önemli katkı sağlayacak termal kaynakların verimli kullanılmasını istedi.

Konuşmaların ardından çalıştayın birinci oturumu yapıldı.

Birinci oturumda Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Fahri Danışmanı Dr. Toros Özbek,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kültür Turizm Uzmanı Gürdal Bozkurt, Uşak Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ozan Çıtır, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Başkanı Emin Çakmak birer sunum yaptı.

İki gün sürecek çalıştay yarın Uşak'taki jeotermal bölgelerin gezilmesinin ardından son bulacak.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER