2. Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

Uşak 2. Ege Tarım ve Hayvancılık, Süt teknolojileri, çiftlik ekipmanları, sera teknolojileri gibi sektör temsilcilerini bir araya getiren, "Uşak 2. Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı" açıldı.

2. Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
banner599

Açılışa Vali Ahmet Okur’un yanı sıra AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, Alim Tunç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, ve protokol üyeleri de katıldı. 
Uşak Valisi Ahmet Okur, Karakıran kapalı pazar yerinde fuar alanındaki açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yıllarda her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanında da önemli gelişim gösterdiğini söyledi.
Türkiye'nin tarım ve hayvancılıkta çok önemli bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Vali Okur, modern tarım yöntemlerinin kullanımının artmasıyla ürün çeşitliliği, verim ve kalitenin de arttığını belirtti.
Fuarın önemine değinen Vali Okur, "Burada sektör temsilcileri kendi sorunlarını ve çözüm önerilerini birlikte tartışarak yeni gelişmeleri öğrenebilecek. Bu anlamda fuar çok önemli. Ümit ediyorum 4 gün sürecek fuar verimli geçer." dedi.
Konuşmaların ardından fuara destek olan kişi ve kurumlara plaketleri verildi. Açılışın ardından davetliler fuar alanını gezdi. Fuar, 4 gün boyunca gezilebilecek. 

banner595


Kazım ŞEN

banner592
YORUM EKLE
banner591
SIRADAKİ HABER