AK PARTİ'DEN KÜTAHYA'DA TEMAYÜL YOKLAMASI

Kütahya Koordinatörü ve AK Parti Adana Milletvekili Sarı:

AK PARTİ'DEN KÜTAHYA'DA TEMAYÜL YOKLAMASI
banner628
banner629

"TBMM'de milletvekili sayımızın yüksek olması bizim için çok önemli. Güçlü Meclis, güçlü iktidar ve sürekli istikrar istiyoruz"

AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesinde milletvekili aday adayı olan 55 kişi için temayül yoklaması yapıldı.

Dumlupınar Spor Salonu'nda gerçekleştirilen temayül yoklaması için teşkilat üyeleri, salona gelerek 55 kişi arasından 5 ismi belirlemek üzere oy kullandı.

Temayül yoklaması Kütahya Koordinatörü AK Parti Adana Milletvekili Fatmagül Sarı, burada yaptığı konuşmada, Kütahya'da 59 aday adayından başvuru olduğunu belirterek, temayüldeyse mevcut 4 milletvekilinin dışında 55 aday adayı için delegelerin oy kullanacağını söyledi.

24 Haziran seçimlerinde Kütahya'dan 5 milletvekilinin seçileceğini hatırlatan Sarı, şöyle konuştu:

"Daha önceki seçimlerde AK Parti Kütahya'da 4 milletvekilinin tamamını almıştı. 24 Haziran seçimlerindeyse inşallah 5 milletvekilinin tamamını alacağız. 24 Haziran seçimlerinin önemini burada bulunan değerli milletvekili aday adaylarımız ve teşkilat mensuplarımızın tamamı çok iyi biliyor. Öncelikle 16 Nisan'dan sonra gerçekleştirilen anayasa değişikliğiyle birlikte ilk Cumhurbaşkanlığı sisteminin seçimini gerçekleştiriyoruz. İnşallah 24 Haziran'da Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Bunun yanında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de milletvekili sayımızı artırmamız gerekiyor. Daha önce 550 milletvekili olan TBMM, şimdi 600 milletvekili ile temsil edilecek. TBMM'de milletvekili sayımızın yüksek olması bizim için çok önemli. Güçlü Meclis, güçlü iktidar ve sürekli istikrar istiyoruz."

24 Haziran seçimlerinin vatana ve millete hayırlı olması temennisinde de bulunan Sarı, daha sonra oy kullanılan sandıkları gezdi.

Temayül yoklamasına AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Kütahya Seçim Koordinasyon Başkanı Musa Yılmaz, milletvekili aday adayları, delegeler ve teşkilat üyeleri katıldı.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER