UTAŞ ESKİ BAŞKANI ALİ RIZA ÇÜMEN'E ATEŞ EDENLER YAKALANDI

UTAŞ ESKİ BAŞKANI ALİ RIZA ÇÜMEN'E ATEŞ EDENLER YAKALANDI
banner628
banner629

Uşak’ta Geçtiğimiz hafta meydan gelen Ali Rıza Çümen’a saldırı olayını gerçekleştirdikleri iddia edilen iki kişi polisin başarılı çalışması sonucu yakalandı.  

Suçlarını itiraf eden şüpheliler Ali Rıza Çümen’i tanımadıklarını ve yanlış tamirhaneye ateş açtıklarını iddia ettiler.

19 Martta meydana gelen olayda Jeep’ini bakıma götüren Ali Rıza Çümen’in iki aracı saçmaların hedefi olmuş bu sırada tamirhane sahibi de yaralanmıştı. Olayı soruşturan Polis olayı gerçekleştiren 2 kişiyi olayda kullandıkları silah ve araç ile birlikte yakaladı. Ateş açan şahısların O.G. ve S.Y oldukları ortaya çıktı. Polisteki sorgularında zanlıların Ali Rıza Çümen’i tanımadıklarını ve yanlış tamirhaneyi kurşunladıklarını söyledikleri bildirildi.

Polisteki sorgusu tamamlanan iki şüpheli Adliyeye sevk edildi. Zanlılardan O.G. nin cezaevi firarisi olduğu ortaya çıktı. O.G tutuklanarak cezaevine gönderilirken S.Y ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Olaydan sonra ev karantinasında olduğunu söyleyen Ali Rıza Çümen verdiği ifadesinde kendisin hedef alındığını saldırganları tanımadığını belirterek Uşak.tv sahibi Kazım Şen hakkımda sürekli haber yaparak beni karanlık mihraklara hedef gösterdi ondan şikayetçiyim demişti.

Polis olayla alakalı Kazım Şen’in ifadesine de başvurdu. Kazım Şen benim “Ali Rıza Çümen hakkında Utaş ta ki yolsuzluk iddiaları ve belediyenin batırılması ile ilgili haberler yaptığım doğrudur. Ancak ben kimseye gidin Ali Rıza Çümen’i vurun diye haber yapmadım. Ali Rıza Çümen UTAŞ çalışanlarına ben ve Hakan Koruk’u tuzağa düşürtmüştü ve bununla ilgili 6 UTAŞ çalışanı 18 Yıl  er ay hapis cezası aldılar. Ayrıca Ali Rıza Çümen’e ateş eden şahısların adlarını ilk defa duydum, hiç birini tanımıyorum” dedi.

banner632
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER