UŞAK'TA HÜKÜMLÜLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığınca ülke genelinde başlatılan proje kapsamında Hükümlüler çevre temizliği yaptı

UŞAK'TA HÜKÜMLÜLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
banner628
banner601

Adalet Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” kapsamında Uşak'ta denetimli serbestlikten faydalanan hükümlüler Huzurpark piknik alanında temizlik yaptı.


Proje kapsamında düzenlenen tanıtım etkinliğine Vali Funda Kocabıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Baro Başkanı Av. Emin Coşkun ve protokol üyeleri katıldı.


Programda konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz projenin amacının çevre ve yeşil alanların korunması ve güzelleştirilmesinin yanında denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülerin çevre bilinci ve doğa sevgisi ile üretken bir birey olarak tekrar topluma  katılımlarını sağlamak olduğunu kaydetti.


Proje kapsamında hükümlülerin daha önce Akse, Çobançeşme ve Korupark mesire alanlarında da temizlik yaptığını hatırlatan Vali Funda Kocabıyık, "Projeyle Türkiye genelinde denetimli serbestlik infaz uygulamalarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma, diğer adıyla kamu hizmeti cezası kapsamında piknik alanları, yeşil alanlar ve mesire alanları gibi uygun yerlerde temizlik çalışmalarının gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Bu tür etkinliklerle denetimli serbestlik hizmetleri kapsamında hem hükümlülerimiz topluma kazandırılmakta hem de daha temiz bir çevreye sahip olmaktayız. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu tür sosyal projelerin ilimizde artarak devam etmesini diliyorum” dedi.


Konuşmasının ardından Vali Funda Kocabıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz ve protokol üyeleri ile birlikte hükümlülerin proje kapsamında yapmış olduğu çalışmaları inceledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER