KENTSEL DÖNÜŞÜM DE MAĞDUR İŞÇİLER PARA BEKLERKEN TOMA GELDİ

Uşak’ta Kentsel Dönüşüm alanında inşaat yapan firmalardan İZKA İnşaat’a bağlı olarak çalışan 70 kadar işçi 3 aydır alacaklarını alamadıklarını ve sigortalarının da yapılmadığını iddia ederek eyleme başlayınca eylemciden çok polis geldi.

banner601
 Uşak’ta Kentsel Dönüşüm alanında inşaat yapan firmalardan İZKA İnşaat’a bağlı olarak çalışan 70 kadar işçi 3 aydır alacaklarını alamadıklarını ve sigortalarının da yapılmadığını iddia ederek bir haftadır iş bıraktı. Firma ise işçilerden alacaklarını alamdan şantiye alanını terk etmesini istedi. Bunun üzerine çalışan işçiler ile firma arasında ki gerilim büyüdü.

Son olarak firma işçilere alacaklarını bugün ödeyeceğini söyledi ancak bu ödemede yapılmadı ve işçilerden şantiye alanını terk etmeleri aksi halde polis zoruyla atılacakları söylendi. Gerilim büyüdü ve Kentsel Dönüşüm alanındaki İZKA Şantiye alanını onlarca polis ekibi ve TOMA’nın da bulunduğu çevik kuvvet ekipleri de geldi. Polis şimdilik işçilere müdahale etmezken polis firma yetkilikleri ile görüştü.

Şantiye alanını terk etmeyen 70 kadar işçi kendilerinin aylardır şantiyede çalıştıklarını ve sigortalarının da yapılmadığını gördüklerini ve Sigorta müfettişlerinin durumu tespit edip alacaklarını almadan şantiye alanını terk etmeyeceklerini açıkladılar. Doğu illerinden geldiklerini ve alın terlerinin verilmediğini iddia eden işçiler “Firma yetkilileri olağanüstü haldeyiz sizin hepinizi şehir dışına attırırız. Şantiye alanını terk edin diyorlar. Biz Alacağımızı hakkımızı istiyoruz. Alacağımızı almadan ve sigorta müfettişleri tespit yapmadan şantiye alanını boşaltmayacağız. Sayın Valimiz olmak üzere yetkililerden sorunumuza çözüm bekliyoruz” dediler. 


Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 21:57
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
yazık ya
yazık ya - 4 yıl Önce

işçinin alnındaki ter kurumadan hakkının verilmesi gerekir. izka inşaatın islamla arası yok sanırım.

SIRADAKİ HABER